İstanbul'un Olmazsa Olmazı 5 Uygulama - Son Dakika

İstanbul'un Olmazsa Olmazı 5 Uygulama

1
İstanbul'da biraz zaman geçirdiyseniz, şehrin ne kadar büyük olduğunu da mutlaka fark etmişsinizdir. Evet, İstanbul yüz ölçümü olarak New York'un tam 4.4 katı! Ayrıca şehrin trafik problemi de gözünüzden kaçmamıştır. İstanbul'da ister özel araç ister toplu taşıma ile bir yerlere gitmek büyük stres sebebi olabiliyor. Trafiği atlatmanıza yardımcı olacak 5 uygulama ile karşınızdayız:

2
1- TRAFİ
1- TRAFİ
Trafi çıktığından beri toplu taşıma araçlarını kullanmak çok daha kolay hale geldi. Bu uygulama; A noktasından B noktasına, aklınıza gelebilecek her türlü toplu taşıma aracıyla (otobüs, metro, vapur, dolmuş) nasıl gideceğinizi sizin için planlıyor.

3
Şehir trafiğiyle ilgili kazalar, sıkışıklıklar, ideal rotalar gibi güncel bilgileri de uygulama üzerinden görebiliyorsunuz.

4
2- BiTaksi
2- BiTaksi
Sadece bulunduğunuz lokasyonu işaretleyin ve taksi şoförünüzün gelip sizi almasını beklemeye koyulun. Bulunduğunuz yeri onaylatmak için taksi şoförü sizi arayıp teyit alacak.

5
Sonrasında dilerseniz nakit, kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz. Özellikle kalabalık yerlerde taksi bulmak için yarışırken veya güvenmediğiniz bir taksiye binmekten çekindiğiniz durumlarda bu uygulama hayat kurtarıyor.

6
3- ŞEHİR HATLARI
3- ŞEHİR HATLARI
İstanbul'da en güzel şehir içi ulaşım aracı açık ara ile vapurlar. Bu uygulama sayesinde vapur tarifelerini, iptal olan seferleri canlı olarak takip edebilirsiniz.

7
Ayrıca keyif yapacağınız Boğaz ve mehtap ışığında gece turları için de bir gözünüz bu uygulamada olsun.

8
4- UBER
4- UBER
Kendi özel arabanız ve özel şoförünüz varmış gibi hissettiren uygulama. Uygulama nerede olduğunuzu otomatik olarak saptarken siz araba tercihinizi yapıyorsunuz (araba, taksi, Vito veya Mercedes). Uygulamaya kredi kartı numaranızı bir defa girmeniz yeterli, her yolculuğunuz buradan otomatik olarak ödeniyor. Ücretler; UberGo için taksiden %10-15 yukarıda, Uber XL için ise %40-50 yukarıda.

9
Son olarak yakın dönemde UberTEKNE lansmanı yapıldı. Uygulamaya eklenen bu yeni özellikle 6-8 kişi için Boğaz'ı geçme ücreti ortalama 50-60 TL olarak belirlendi.

10
5- YANDEX
5- YANDEX
İstanbul'un trafiğinde araba kullanacak kadar cesursanız, Yandex'i yanınızdan ayırmayın deriz. Tüm yolları avucunuzun içi gibi bilseniz de Yandex size her zaman daha az trafik olan, çok daha iyi bir alternatif sağlayacaktır.

Haber Yayın Tarihi: 02.11.2016 10:24

Son Dakika İstanbul'un Olmazsa Olmazı 5 Uygulama - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti Necati Şaşmaz'ın günde 80 bardak çay içtiğini biliyor muydunuz? İşte ünlülerin bilinmeyen alışkanlıkları Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor