İşte 16 Şehidimizin İsimleri ve Memleketleri - Son Dakika

İşte 16 Şehidimizin İsimleri ve Memleketleri

08.09.2015 13:24

1
Dağlıca'daki hain saldırıda şehit olan askerlerin kimlikleri ve memleketleri belli oldu. Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan/ 1976/ Erzurum-Oltu

2
Muhabere Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere/ 1993/ Manisa-Salihli/ Şehit Onbaşı Özgür Yatakdere, sosyal medya hesabı üzerinden Andımızı paylaşmış, “Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene!” sözlerinin asıl anlamını bizlere hatırlatmış oldu.

3
Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ/ 1991/ Iğdır

4
Piyade Uzman Çavuş Adnan Ergen/ 1990/ Muğla-Seydikemer

5
Piyade Uzman Onbaşı Cihan Aksarı/ 1988/ Düzce

6
Astsubay Kıdemli Çavuş Cemre Salih Gözen/ 1990/ Mersin-Tarsus

7
Bakım Uzman Çavuş Harun Saltalı/ 1986/ Kahramanmaraş-Andırın

8
Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün/ 1992/ Balıkesir-Karesi

9
Bakım Astsubay Mustafa Özdemir/ 1992/ Bilecik-Bozüyük

10
Piyade Er Uğur Yıldız/ 1987/ Tokat-Erbaa

11
Piyade Er Resul Coşkun/ 1992/ Konya-Kadınhanı

12
Piyade Onbaşı Fatih Duru/ 1988/ Çanakkale-Ezine

13
Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer/ 1990/ Ardahan-Göle

14
Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu/ 1987/ Konya-Ereğli

15
Piyade Er Muharrem Öksüz/ 1995/ Konya-Karatay

16
Bakım Üstçavuş Okan Taşan/ 1988/ Erzurum-Şenkaya

17
TÜRKİYE ŞEHİTLERİ İÇİN SOKAĞA DÖKÜLDÜ/ Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde toplanan yaklaşık 6 bin kişi, Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından 16 askerin şehit edilmesini protesto etti. HDP parti binasındaki tabelayı indirip Türk Bayrağı asan grup, HDP Tekirdağ İl Eş Başkanı Şehnaz Kaya'yı linç etmek istedi.

18
Çorlu'da internet üzerinden organize olan yaklaşık 6 bin kişi Atatürk Meydanı'nda toplandı. PKK aleyhine sloganlar atan gruptan bir kısmı Omurtak Caddesi'nde yürüyüş düzenledi. HDP binasına girmek isteyen grubu, parti binasının olduğu sokak üzerinde barikat kuran polis ekipleri engelledi. Güvenlik önlemi alan polis ekiplerince durdurulan grubun, Çorlu'da bulunan HDP Tekirdağ İl Başkanlığı binasına girmesine izin verilmedi. Kalabalığın arttığı sırada gruptan bazıları HDP parti binasına taşla saldırdı. Daha sonra binanın arka kısmındaki yangın merdivenlerin 3'ncü katta bulunan parti binasına giren gruptan bazı kişiler, HDP Tekirdağ İl Başkanlığı yazan parti tabelasını sökerek yere fırlattı. Ardından ise Türk Bayrağı astı.

19
HDP Tekirdağ İl Eş Başkanı Şehnaz Kaya da tabelanın yere atıldığını görünce girişte güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin yanına gitti ve 'Siz burada ne işe yarıyorsunuz?' diye tepki gösterdi. Parti önünde toplanan kalabalık polis ekiplerine bağıran Kaya'ya saldırarak linç etmek istedi. Kalabalık ile polis ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşanırken, Kaya polis aracıyla olay yerinden uzaklaştırıldı.

20
KORGENERAL'İN ARACINI DURDURDULAR/ Parti binasının olduğu sokaktan tesadüfen geçen 5. Kolordu Komutanı Korgeneral Alpaslan Erdoğan'ın makam aracını fark eden kalabalık önünü keserek durdurdu. Grup, makam aracının önünde 'Şehitler ölmez vatan bölünmez, askere kalkan eller kırılsın' şeklinde slogan attı. Bu sırada Korgeneral Erdoğan makam aracının camını açarak slogan atan gruba el sallamakla yetindi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve kalabalığın parti önündeki bekleyişi sürüyor.

21
Türkiye teröre karşı tek yürek oldu!

22
23
24
25
Isparta: Aralarında Isparta Şehit Aileleri Derneği üyelerinin de bulunduğu grup, Türk bayraklarıyla Halil İbrahim Parlar Caddesi'nden yürüyüşe geçti. 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Isparta uyuma, şehidine sahip çık' sloganları atarak Mimar Sinan Caddesi'ne ulaşan grup, İstiklal Marşı'nın ardından Kaymakkapı Meydanı'nda toplandı. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Emin Pınar, barış sürecine daha fazla annenin gözyaşının akmaması adına destek verdiklerini hatırlattı.

26
Destek verirken de dik ve onurlu duruşlarından ödün vermediklerini ifade eden Pınar, gelinen noktada bu sorunun, müzakere ile değil, mücadeleyle başa çıkılacağının anlaşıldığını savundu. Pınar, Dağlıca'daki saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, şehitlere Allah'tan rahmet, çatışma bölgesindeki askerlere güç ve kuvvet diledi. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

27
Sivas: Sivas'ın Suşehri ilçesinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı temsilciliği tarafından organize edilen yürüyüş, Hükümet Konağı önünde başladı. Gruptakiler yaklaşık 3 kilometre yürüyerek İlçe Jandarma Komutanlığı önüne geldi. Grup adına açıklama yapan Onur Yahşi, teröre tepki göstererek şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

28
Nermin Yahşi isimli vatandaş ise İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli bir astsubaya Türk Bayrağı hediye etti. Yürüyüşe siyasi partilerin ilçe ve gençlik kolları başkanları da katıldı. Terör saldırısı, Sivas'ın Zara ilçesinde de protesto edildi.

29
Bilecik: Bilecik'te Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan, ellerinde Türk bayrakları bulunan grup, Atatürk Bulvarı'na doğru yürüyüşe geçti. Vatandaşlar da gruba alkışlarıyla destek verdi. Grup, İl Emniyet Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı önünden geçerken polis ve asker lehine slogan attı. Cumhuriyet Meydanı'nda yeniden toplanan grup, şehitler için dua etmelerinin ardından dağıldı.

30
Malatya: Malatya'da İnönü Kapalı Çarşısı önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya İl Başkanlığı'na yürümek istedi. Polisin engellediği grup, Kışla Caddesi'nde 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Malatya uyuma şehidine sahip çık', 'Kahrolsun PKK' sloganları atarak Malatya Orduevi'nin önüne geldi. Grup, burada İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra Kanal Boyu ve Fuzuli Caddesi'nden sloganlar atarak kent merkezine yürüdü. Kent merkezine gelen gruptan bazı kişiler, HDP Malatya İl Başkanlığı binasına doğru koşmaya başladı. Gruba çevik kuvvet ekipleri, biber gazıyla müdahale etti. Bu arada gruptan 2 kişi, HDP İl Başkanlığı binasının giriş kapısı ile aynı binada bulunan Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP) kapısına Türk bayrağı astı. Grup, okunan İstiklal Marşı'nın ardından dağıldı.

31
Burada saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan gruptakiler, Şehitler Parkı'na kadar yürüdü. Çevredekilerin de alkışlarla destek verdiği grup, şehitler için dua ederek dağıldı.

32
Zonguldak:

Kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde toplanan bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Türk bayrağı açtı.

'Her şey vatan İçin', 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Her Türk asker doğar' sloganları atan grup, Gazipaşa Caddesi'ne geçti.

33
Karabük: Karabük Belediyesi önünde toplanan bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan grup, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

34
Terör aleyhine slogan atan grup, Türk bayrağı açtı. Konuşmaların ardından grup, Askerlik Şubesi'ne giderek gönüllü askerlik için dilekçe verdi.

35
Bolu: Bolu Tabaklar Camii önünde bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehitler için gıyabi cenaze namazı kılarak, dua etti.

36
Daha sonra Türk bayraklarıyla İzzet Baysal Caddesi'nden Kent Meydanı'na yürüyen grup, zaman zaman, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez, her Türk asker doğar' sloganları attı. Grup, Bolu Askerlik Şubesi'ne giderek, gönüllü askerlik için dilekçe verdi.

37
Sakarya: Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanan Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Teşkilatı üyesi grup ve bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, terör örgütü aleyhine slogan attı. MTBB İl Başkan Yardımcısı Talha İbil, grup adına yaptığı konuşmada, Dağlıca Bölgesi'ndeki saldırıyı lanetlediklerini söyledi.

38
PKK terörüne karşı sabırlarının kalmadığını, devletin bu saldırılara en ağır şekilde karşılık vermesi gerektiğini vurgulayan İbil, şunları kaydetti: 'Burada sivilleri ve bölge halkını temsil ettiğini, sürekli barış mesajları veren konuşmalar yaparak siyasi arenada yer alan terör örgütü uzantılarıysa kendi seslerini yalnızca kendileri duymaktadır. Net şekilde ne bir tavır ne de reaksiyon göstermemişlerdir. Hani barış, kardeşlik istiyordunuz? Nerede Türkiye'nin dört bir yöresinden söylediğiniz sevgi türküleri? Hepsi birer balon muydu?

39
Bu saatten sonra bu kimseler terör örgütü mensuplarına yaptıkları yardımlar ve onlara sağladıkları imkanlar neticesinde yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır. Aynı şekilde medya organlarından seçim öncesi bu kişileri 'barış güvercini' olarak gösterip, ellerine saz verip televizyonlara çıkartan, Türkiye vatandaşlarına bu kişileri sempatik göstermeye çalışan malum medya da bu cezalardan nasibini almalıdır.'

40
İbil, 'Bilinmesini isteriz ki terör örgütü PKK'nın kendisi, üniversitedeki yapılanmaları, Meclis'teki temsilcileri ve basın kuruluşlarındaki parlatıcılarıyla mücadelemiz son nefer kalana kadar sürecektir. Vatanımız ve milletimizin başı sağ olsun' ifadesini kullandı. Grup, bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

41
Çankırı: Çankırı'da ise Karatekin Parkı'nda tek başına terör olaylarına tepki gösteren 60 yaşındaki Recep Arslan 'Beni askere alın.' dedi. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra basın açıklaması yapan Arslan 'Çankırılı hemşehrilerim. Ne olur duyarsız kalmayın. Daha fazla şehit haberleri almayalım. Gün birlik olma günüdür.' diye konuştu.

42
AK Parti Samsun milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve Eğitim Bir Sen Sinop Şube Başkanı Mustafa Aslan da yaptıkları açıklamada terör saldırısını kınadı.

43
Sinop: Sinop'ta sosyal paylaşım sitelerinden örgütlenen grup, terörü lanetlemek için kent merkezindeki Uğur Mumcu meydanında toplandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alanda şehitler için Kur'an-ı Kerim okunup, dua edildi. Daha sonra saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra çeşitli sloganlar attı.

44
Alanda grup adına konuşan Mete Çağdaş, 'Bugün burada toplanmamızın tek bir amacı vardır. O da 'Vatan sana minnettarız' diyebilmek ve bizlerin minnettarlığı için, mertebelerin en yüksek mertebesi olan şehitlik mertebesine eren son 16 şehidimizi rahmet ve şükranla anmaktır. Ne oldu ise oldu biri ya da birileri düğmeye bastı ve 7 Haziran seçimlerinden sonra 2 yıldır duran terör eylemleri birden bire adeta hortladı ya da hortlatıldı. Biz burada nereden olursa olsun hangi görüşü temsil ederse etsin terör denilen belayı lanetlemek, nefretle kınamak için toplandık.' diye konuştu. Konuşmanın ardından grup, dağıldı.

45
Samsun: Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. 'Kahrolsun PKK', 'Allah'ım şehit olmadan alma canımı', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' ve 'Şehitler ölmez' şeklinde slogan atan grup, 19 Mayıs Caddesi'nden İstiklal Caddesi'ne yürüdü.

46
Yürüyüş esnasında emniyet tedbirleri nedeniyle HDP'nin olduğu binaya yaklaştırılmayan grup, şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu.

47
Adıyaman: Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde de 75.Yıl Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, burada slogan attı. Grup adına basın açıklaması yapan Erdem Hilal, devletin yüz binlerce şehidin kanı karşılığında, sonsuza dek elde ettiği kutsal vatan toprakları üzerinde kurulduğunu ifade etti.

48
Bundan sonra ne gidilecek bir yurdun ne verilecek bir karış toprağın olmadığını belirten Hilal, şunları kaydetti: 'Bu vatan ve bu devlet, bir mezar taşı dahi olmayan, toprakla haşir olmuş, şehitlerin son sözü, gazilerin gelecek nesillere bıraktığı emanettir. Son günlerde gerek askerlerimize gerek polislerimize karşı yapılan hain saldırılar sonucu şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet tüm ülkemize başsağlığı diliyoruz. Adı ne olursa olsun hangi kılıfa girerse girsin üç beş çapulcu karşısında tek yumruk halinde şehitler ölmez vatan bölünmez diye haykırıyoruz.'

49
Basın açıklamasının ardından yürüyüş yapan grup, daha sonra şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıp, İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.

50
Binanın önünde, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklinde sloganlar atan grup, buradan İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanına kadar yürüdü. Geniş güvenlik önlemleri altında yürüyüşünü tamamlayan grup, olaysız şekilde dağıldı.

51
Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta sosyal medyadan örgütlenen bir grup, terörü lanetlemek için kent merkezindeki Trabzon Caddesi Özel İdare İş Merkezi önünde toplandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alanda şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okundu.

52
Ellerinde Türk bayraklarıyla 'Kahrolsun PKK' ve 'Şehitler ölmez' şeklinde slogan atan grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

53
Askere gitmek için başvurdular Afşin ilçesinde ise Atatürk Caddesi'nde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Askerlik Şubesine kadar yürüdü. Askere gitmek için form dolduran vatandaşlar, bunları ilgililere teslim etti.

54
Daha sonra Ulu Cami önüne kadar teröre tepki gösteren sloganlar eşliğinde yürüyen grup, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu, şehitler için dua etti.

Buradan da Afşin Şehitliğine kadar yürüyen vatandaşlar, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

55
HDP binasına Türk bayrağı astılar Elbistan'da da HDP İlçe Teşkilatının bulunduğu binaya gelen vatandaşlar, binaya Türk bayrağı astı.

56
Gaziantep: Gaziantep'te teröre tepki ve şehitlere saygı yürüyüşü gerçekleştirildi. Terör saldırısını protesto etmek isteyen grup Kırkayak Parkı'nda bir araya geldi. Türk bayraklarıyla sloganlar eşliğinde Maanoğlu Parkı'na yürüyen grup, buradan da Cemal Köker Caddesi'nden Demokrasi Meydanı'na geldi.

57
Daha sonra Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığı'na yürümek isteyen grup, polis ekiplerince engellendi. Slogan atarak tekrar Demokrasi Meydanı'na gelen grup burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu.

58
Sürücüler, araçlarına Türk bayrağı asarak yaklaşık 250 araçlık konvoy oluşturup terörü protesto etti. Omurtak Caddesi üzerinden Atatürk Meydanı istikametine seyreden konvoya yol güzergahındaki vatandaşlar da destek verdi.

59
Çorlu: Çorlu'da faaliyet gösteren S.S. Çorlu Öğrenci ve Personel Kooperatifi üyeleri de terör saldırılarını protesto için bir araya geldi.

60
Tekirdağ: Tekirdağ'da da sosyal medya üzerinden haberleşen vatandaşlar, Tuğlalı Park'ta bir araya geldi. Ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli dövizler taşıyan yaklaşık 2 bin kişi, Hükümet ve Muratlı caddelerinde sloganlar atarak yürüdü.

61
Çanakkale Şehitler Abidesi önüne gelen grup, burada saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Tekirdağ Askerlik Şubesi önüne gelen gruptakiler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu ve sessizce dağıldı. Öte yandan kentte toplanan yaklaşık 200 motosikletli 'teröre lanet' konvoyu düzenledi.

62
Kırklareli Terör saldırısı, Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinde de protesto edildi. Belediye binası önünde ellerinde bayraklarla toplanan grup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', Kaynarca şehidine sahip çık' şeklinde sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü.

63
Şehitler için saygı duruşunda bulunan grup, daha sonra İstiklal Marşı okudu. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Ramazan Övünç, silah ve savaşın konuşulduğu yerde barış, demokrasi ve özgürlükten söz edilemeyeceğini söyledi.

64
Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Övünç, savaş çığırtkanlarına karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini vurguladı. Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

65
Edirne: Edirne'de, Şükrü Paşa İlkokulu önünde toplanan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar, terör örgütü aleyhine slogan atarak Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve dua edildi.

66
Grup dağılırken HDP İl Başkanlığına yürümek isteyenler polis tarafından engellendi. Polis, bir süre parti binası önünde güvenlik önlemi aldı.

67
Çanakkale İskele Meydanı'nda bir araya gelen, Türk bayrakları taşıyan grup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Ne mutlu Türküm diye', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Her Türk asker doğar', 'Vatan sana canım fena', 'Kahrolsun PKK' sloganları attı.

68
Zaman zaman '10. Yıl Marşı'nın çalındığı protesto sırasında, bazı sürücüler de araçlarıyla şehirde tur attı, korna çalarak, gruptakilere destek oldu. Gruptakiler, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yürüdü. Grup, daha sonra sessizce dağıldı.

69
Yozgat Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde askeri araçların geçişi sırasında PKK'nın patlayıcıları infilak ettirmeleri sonucu şehit ve yaralıların olduğu saldırıyı kınamak ve terörü protesto etmek için Yozgat halkından sonra şehir hastanesi inşaatında çalışan işçiler sokağa döküldü.

70
Polisin güvenlik önlemleri aldığı yürüyüş, olaysız sona erdi. Yozgat Esentepe mevkiinde 20 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile yaklaşık 3 kilometre yürüdü. "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Ne Mutlu Türk Diyene , Her Türk Asker Doğar, Kahrolsun PKK' gibi slogan atan işçiler, terörü lanetledi.

71
Yalova

Yalova Uğur Mumcu Kültür Merkezinin önünde toplanan grup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK' sloganlarıyla Donanma mevkisine kadar yürüdü.

Polisin güvenlik önlemleri aldığı yürüyüş, olaysız sona erdi.

72
Samsun: Samsun'da, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı nedeniyle teröre tepki ve şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi. Sosyal paylaşım siteleri üzerinden haberleşip bir araya gelen vatandaşlar, ilk olarak Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldiler.

73
Mersin: Dağlıca'da PKK'lı teröristler tarafından askere yapılan hain saldırı, Mersin'in Mut ilçesinde protesto edildi. Ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara dökülen vatandaşlar, teröre tepki gösterdi.

74
Kütahya: Kütahya'da Türk bayraklarıyla Atatürk Bulvarı'nda bir araya gelen grup, yolu ulaşıma kapatarak Zafer Meydanı'na kadar yürüdü.

75
Kütahyasporlu futbolcularının da katıldığı yürüyüşte, protestocu grup slogan atarak terörü lanetledi. Bu sırada terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu bez parçası yakıldı. Grup, İstiklal Marşı'nın ardından dağıldı. Tavşanlı ilçesinde de terör örgütünün saldırısı protesto edildi, Emet ilçesinde şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

76
İzmir: Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırı, İzmir'de protesto edildi.

77
Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerce organize edilen yürüyüş için Konak ilçesindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde buluşan yüzlerce kişi, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

78
Yürüyüşü balkonlarından izleyen İzmirliler alkışlarla, trafikteki sürücüler ise korna çalarak destek verdi.

79
Cumhuriyet Meydanı'nda İstiklal Marşı okuyan grup adına konuşan İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, kimsenin Türkiye'yi kan gölüne çevirmeye hakkı olmadığını belirterek, 'Bu topraklarda barış ve kardeşlik duygusu içinde asırlardır birlikte yaşayan, ülkenin bağımsızlığı ve kurtuluşu için birlikte, kanı, canı pahasına mücadele ederek bir millet oluşturan insanlar, yine aynı duygularla, zor koşullarda kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletini koruyup, kollayarak, ülkenin birlik ve bütünlüğünü her şeyin üzerinde tutacaklardır' diye konuştu.

80
Grup, konuşmaların ardından dağıldı. Öte yandan Gündoğdu Halk Konseyi üyeleri de Gündoğdu Meydanı'nda büyük bir Türk bayrağı açarak, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

81
Bursa

İnegöl ilçesinde belediye binası önünde toplanan yaklaşık bin kişilik grup, Türk bayraklarıyla Atatürk Anıtı önüne kadar sloganlar atarak yürüdü.

82
Anıtın önünde İstiklal Marşı ve dua okuyan grup, daha sonra dağıldı. Bu arada, Kent Meydanı'nda toplanan grup, HDP Bursa İl Başkanlığı önüne kadar yürüyerek, Türk bayrağı açtı.

83
- Balıkesir Balıkesir'deki Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda toplanan grup, saldırıda şehit olan 16 asker için Atatürk Anıtı'na yürüdü.

84
Grup, Anafartalar, Kızılay, Hükümet ve Milli Kuvvetler Caddesi'nden geçerek yeniden aynı meydana geldi. Bir süre terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan grup, ikinci kez Anafartalar ve Kızılay Caddesi'nden geçerek Atatürk Anıtı'na ulaştı. Grup, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okuyarak dağıldı.

85
Tüm yurtta binlerce vatandaş, Hakkari Dağlıca'da 16 askerin şehit edildiği terör saldırısını lanetleyerek teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.

Son Dakika İşte 16 Şehidimizin İsimleri ve Memleketleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement