İşte 90'lı Yılların En Sevilen Oyuncakları - Son Dakika

İşte 90'lı Yılların En Sevilen Oyuncakları

27.04.2014 13:35

90'lar teknolojisinde, günümüz kadar çok fazla seçenek yoktu.

1
90'lar teknolojisinde, günümüz kadar çok fazla seçenek yoktu. Çocuklar zaman geçirmek için bir şeylere ihtiyaç duyardı. İşte 90'ların en sevilen oyuncakları.

9999999999 In 1 Atari kasedi

İçinde asla bol 9'lu bir oyun sayısı olmazdı. 4-5 tane oyunun aynısı sayfalarca yinelenirdi listede. ancak, güzeldi yine de. Birçoğumuzun Contra'yı, Street Fighter'i, mortal Kombat'ı tanıma vesilemizdi. Super Mario'yu da unutmamak lazım.

Kaynak :

2
Su atan yüzük

Bu yüzükler bir çok kavgaya sebebiyet vermişti. Islanmak güzeldir fakat herkes bu durumdan hoşnut kalmazdı.

3
Solo Test

En sevilen zeka oyunlarından biriydi. Tetris'e göre manuel olarak oynanır ve zeka gösteren tablosu da vardı.

4
Stres yayı

Adı stres yayı olsa da pek de stres giderdiği yoktu. Aksine, birbirine dolaşıp çözmeye uğraşınca strese sebep olurdu. Ancak, rengarenk, güzel bir oyuncaktı.

5
Vampir dişi

Zamanın çocukları bu plastik dişleri insanları korkutmak amaçlı takardı. Ama aksine gülünç bir duruma sebebiyet veren bu oyuncaktır açıkçası.

6
Çın çın tekerlek

Çocukların en rahatsız edici oyuncaklarından biriydi. Bu oyuncağın peşinde saatlerce koşup tuhaf sesler çıkartarak insanlara oldukça rahatsızlık verirdi. Zil bozulduğunda ise çocuklar için en hüsran verici anlardan biri olurdu.

7
El sineması

Sinemanın durgun olduğu dönemlerde çocuklar için en iyi oyuncaklardan biri olmuştur. Dünyadan manzaralar, çizgi film karakterleri gibi görüntüler olurdu. Her zaman için oldukça eğlenceli bir oyuncaktı.

8
Kara kutu

Kasetli atariler çıkmadan önce kara kutular yaygındı. Bunlara kaset takmaya gerek yoktu. Oyunlar zaten konsolun içindeydi. Ancak, birçoğu pek eğlenceli değildi.

9
Çatapat

Özel günlerde çocukların en sevdiği eğlence yöntemiydi. Adı gibi ses çıkarırdı. Normalde çocuklara satılması yasak olsa da hiçbir bakkal dinlemezdi bunu.

10
Tetris

Bu oyunu oynarken iyi bir strateji belirlemek gerekiyor. Bu oyunda yıllarca unutulmayan tek bir şey vardır. O da uzun çubuğun hiç bir zaman istenildiği anda gelmemesiydi.

11
Balık tutma oyunu

Belki de bir nesle olta atmayı öğretti. Oltaların ucundaki mıknatıs balıkların açılıp kapanan ağızlarındaki metale denk geldi mi balığı tutmuşsun demekti.

12
Bilyalı

Kimi çocuklar farklı bilyalı tasarımları ile sokaklarında fırtınalar estiriyordu. Kimi ise sade tasarımı seviyordu. İşte 90'lara yarışçı ruhunu enjekte eden bilyalı.

13
Troller

Günümüzde kullanılan anlamından çok farklı bir şey bu. Genellikle okullarda kalem arkalarına takılan bu süslü, sevimli yaratık herkes tarafından çok sevilirdi.

14
İskelet anahtarlık

Zamanın modası olan anahtarlık herkeste vardı. Bu anahtarlık tarz bile sayılabiliyordu.

15
Topaç

Rangarenk topaçlar vardı. Beyblade'den önce piyasadaydı. Bir nevi atası diyebiliriz. Dakikalarca döndürmek en büyük zevklerden biriydi. Her zaman için en çok çeviren kazanırdı.

16
Mantar tabancası

Ne kadar tehlikeli olursa olsun anneler, babalar bu oyuncaklara bir şey demezdi.

17
Taso

Cipslerden çıkan tasolar, sokaklarda kavgalara dahi neden olurdu. Peki ya bütün tasolarını kaybetmiş bir çocuk...

Son Dakika İşte 90'lı Yılların En Sevilen Oyuncakları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı