Son Dakika Haberleri: İşte Beklenen Bedelli Askerlik Programı!

İşte Beklenen Bedelli Askerlik Programı!

12 ay önce

Bedelli askerliğe başvuran 474 bin 955 kişinin beklediği bedelli askerlik programı belli oldu, gün gün bedelli askerlik programı foto galeri sayfamızda... 474 bin 955 adayın merakla beklediği bedelli askerliğin 21 günlük programı açıklandı.

1
Bedelli askerliğin belirlenen 21 günlük eğitim programı için 3 haftalık eğitim programı hazırlandı. Hazırlanan bedelli askerlik programı, içeriğinde yol izinleri, silahlı eğitimler ve spor eğitimlerine kadar birçok alanı kapsıyor.
2
Müracaat süreci bitmiş olan Bedelli Askerlik Hizmetine tabi yaklaşık 12 bin kişi, üç celp döneminin ilki olan 15 Eylül 2018 tarihinde birliklere sevk edilecek. Bedelli askerliğe başvuru 500 bini aştı ve 150 bin kişinin de işlemleri tamamlandı.
3
21 gün süreyle eğitim yapacak gençlerin bu süre içerisinde hangi eğitimlerden geçeceği de belirlendi. İşte bedelli askerliğin 21 günlük eğitim programı...
4
Bedelli Askerlik Programı
Bedelli Askerlik Programı
1. Gün Cumartesi
5
2. Gün
2. Gün
Sevk ve katılım işlemleri gerçekleştiriliyor.
6
3. Gün
3. Gün
Üçüncü gün; kalk, şahsi temizlik, kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Askerler ve rütbeler, esas duruş rahat vaziyetlerini yapmak, tekmil almak ve vermek, selamlama, şınav, mekik, akşam yemeği ve dinlenme ile bitiyor.
7
4. Gün
4. Gün
Dördüncü gün; disiplin, kalk, şahsi temizlik, kahvaltı, sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Astın vazifeleri, amirin vazifeleri, hedef küçültme ve hareketleri. Öğle yemeği ve dinlenme, tam siper ve düşmanın görerek ateşlerinden korunmak, tüfekli/ tüfeksiz hareketler, akşam yemeği ve dinlenme ile bitiyor.
8
5. Gün
5. Gün
Beşinci gün; kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Emir, kendini takdim ve emir tekrarı, adımlar ve yürüyüşler. Öğle yemeği ve dinlenme, adımlar ve yürüyüşler, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme.
9
6. Gün
6. Gün
Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. İzin müracaat ve şikayetler, yerinde saymak, yerinde dönüşler, öğle yemeği ve dinlenme. Yürüyüş kararı sayma, çökmek ve kalkmak, tüfekli/ tüfeksiz hareketler, akşam yemeği ve dinlenme.
10
7. Gün
7. Gün
Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, askerlerin silah kullanmak yetenekleri, mevzi almak mevzi değiştirmek. Örü ve gizleme, öğle yemeği ve dinlenme, ateş taksimi disiplini ve idaresi, şınav, mekik, akşam yemeği ve dinlenme.
11
8. Gün
8. Gün
Sekizinci gün; kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Şınav/ mekik, tüfekli/ tüfeksiz hareketler, şınav, mekik, öğle yemeği ve dinlenme. Şınav, mekik, şınav, mekik, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme.
12
9. Gün
9. Gün
Dokuzuncu gün, serbest zamana ayrılmış.
13
10. Gün
10. Gün
Onuncu gün; kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Temel insan hakları, örtü ve gizleme, işaretlerle sevk ve idare, öğle yemeği ve dinlenme, görmeyerek ateşlere karşı hareket, tüfekli/ tüfeksiz hareketler, akşam yemeği ve dinlenme, ses ışık koku ve çöp disiplini/ gece ilerleme kurallarını içeriyor.
14
11. Gün
11. Gün
Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Kurtuluş Savaşı ve Atatürk, mesafe tahmini, hedef tarifi, öğle yemeği ve dinlenme, hedef tarifi, yön tayini, 2.400 metre koşu. Son olarak akşam yemeği ve dinlenme.
15
12. Gün
12. Gün
On ikinci gün ise; kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Kurtuluş Savaşı ve Atatürk, piyade tüfeği tanımı parçaları sökülüp takılması kullanıcı bakımı şarjör çıkarma boşaltma ve emniyete alma. Öğle yemeği ve dinlenme, doğru nişan almak ve nişan noktası seçmek, üç köşe teşkili akşam yemeği ve dinlenme.
16
13. Gün
13. Gün
On üçüncü gün; kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Kurtuluş Savaşı ve Atatürk, harp silah ve araçları sergisi, öğle yemeği ve dinlenme, harp silah ve araçları sergisi, akşam yemeği ve dinlenme şeklinde tamamlanıyor.
17
14. Gün
14. Gün
On dördüncü gün; kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, çevrenin korunması, tüfeğe hakimiyet esasları ve nişan vaziyetleri, öğretim atışı ve hataların düzeltilmesi, öğle yemeği ve dinlenme, öğretim atışı ve hataların düzeltilmesi, akşam yemeği ve dinlenme.
18
15. Gün
15. Gün
Kalk ile başlayıp, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, şınav/ mekik, tüfekli/ tüfeksiz hareketler, şınav, mekik, öğle yemeği ve dinlenme, şınav, mekik, şınav, mekik, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme ile günlük eğitim tamamlanıyor.
19
16. Gün
16. Gün
On altıncı gün serbest zamana ayrılmış.
20
17. Gün
17. Gün
Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Kuvvet Komutanlarına ait görev fonksiyon alanlarının tanıtılması, Gözetleme dinleme etki – tepki ve raporlama. Nöbet yerinde nöbetçilerin hareket tarzı, öğle yemeği ve dinlenme, parola ve işaret kullanılması. El yapımı patlayıcı ve çeşitleri ve bileşenleri, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme, gece hareket tarzı gece ateş etme tekniği eğitimleriyle gün tamamlanıyor.
21
18. Gün
18. Gün
Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, kuvvet komutanlarına ait görev fonksiyon alanlarının tanıtılması, çökmek ve kalkmak, yatmak ve kalkmak, öğle yemeği ve dinlenme, dağılmak ve paydos etmek, selamlamak, silahlı esas duruş ve rahat vaziyeti, akşam yemeği ve dinlenme.
22
19. Gün
19. Gün
Eğitime; kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, Kuvvet Komutanlarına ait görev fonksiyon alanlarının tanıtılması, silahlı yerinde dönüşler, hizaya getirme ve istikamete bakmak, öğle yemeği ve dinlenme, tüfek çatmak tüfek almak, tüfek kayışını ayarlamak, tüfeği taşıma vaziyetleri, tüfeği doldurma ve kapama, akşam yemeği ve dinlenme şeklinde devam ediliyor.
23
20. Gün
20. Gün
Kalk şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, tüfeği muayene etme, sayı saymak, yürüyüş ve koşma çarklar, öğle yemeği ve dinlenme, tören provası, akşam yemeği ve dinlenme.
24
21. Gün
21. Gün
Bedelli askerliğin son günü, yemin töreni, öğle yemeği ve dinlenme, terhis işlemleri ile son buluyor.Haber Yayın Tarihi: 12.09.2018 01:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İngiltere'nin parti müdavimleri yine eğlenceye doyamadı! Alkolün dozu kaçınca ortalık karıştı Yalnızca bir avucu bile istenmeyen kilolara savaş açıyor, yorgunluğu def ediyor! Antarktika kıtasının fotoğrafını çekene 100 bin lira! Güven Bana'ya damga vuran olay! Müge Anlı ayrılmak üzere olan çifti barıştırdı 6 yıldır komadaydı, mucize şekilde uyandı! Ağzından çıkan ilk cümle yüreklere dokundu