İşte Canlı Bomba Ve Eylemleri - Son Dakika

İşte Canlı Bomba Ve Eylemleri

29.04.2009 16:08

1
Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e Bilkent Üniversitesi'nde bombalı eylem düzenleyen Didem Akman'ın 5 Kasım 2007 tarihinde öğrencisi olduğu Ankara Üniversitesi'nde Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'i protesto ettiği ortaya çıktı.

2
Bu arada Akman'ın geçen yıl DHKP-C terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandığı ve 8 ay cezaevinde kaldığı öğrenildi.

3
Canlı bomba Didem Akman'ın o dönem protesto görüntüsü kameralar tarafından böyle kaydedilmişti.

4
Bu arada canlı bomba D.A'nın Türk'e saldırı sırasında üzerindeki fünyeyi patlattığı için yaralandığı öğrenildi. D.A, Atatürk Hastanesi'nde tedavi altına alınırken hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

5

Ankara'da Bilkent Üniversitesi'nde bombalı saldırı planlayan Didem Akman'ın (23) ailesinin İzmir'de yaşadığı öğrenildi. Didem A.'nın ailesinden koptuğu ve uzun süredir görüşmediği belirtildi.

6
Yasadışı DHKP-C örgütüne üye olduğu iddiasıyla 2005-2008 yılları arasında Ankara'da 3 defa gözaltına alındığı belirtilen Didem Akman'ın son olarak polis tarafından arandığı ve bulunduğu yerde gözaltına alınacağı öğrenildi. Didem Akman'ın, yasadışı örgüte üye olduğu için 8 ay tutuklu kaldığı ve daha sonra tahliye olduğu öğrenildi. Didem A.'nın Yunanistan'da silahlı ve bombalı eğitim gördüğü belirtildi.

7
AA muhabirinin İzmir Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, ailesi İzmir'de yaşayan ve 1986 doğumlu olan D.A, ilk kez 2005 yılında gözaltına alındı. Toplam 3 kez gözaltına alınan ve geçen yıl Ankara Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda yakalanan D.A, DHKP-C terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı ve 8 ay cezaevinde kaldı. Hakkında yakalama emri bulunan D.A'nın, yurt dışındaki bir terör kampında eğitim aldığı kaydedildi.

8
Eski bakanlardan Hikmet Sami Türk, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne ders vermek üzere geldiğinde, ardından gelen ve kendisini öğrenci gibi gösteren bir kız üzerindeki 'bombalı düzeneği' patlatmak istemiş, bu sırada küçük çaplı bir patlama yaşanmış ve Türk'ün korumaları saldırganı etkisiz hale getirmişti.

9
10
11
12
13

Son Dakika İşte Canlı Bomba Ve Eylemleri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement