İşte Dünden Bugüne O Ses Türkiye Kazananları - Son Dakika

İşte Dünden Bugüne O Ses Türkiye Kazananları

05.10.2018 17:59

6. Sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan O Ses Türkiye yarışmasının geçtiğimiz yıllardaki kazananları derledik işte. İşte, O Ses Türkiye Kazananları

1
Oğuz Berkay Fidan
Oğuz Berkay Fidan
İlk O ses Türkiye 2012 yılında yayınlandı. O Ses Türkiye’nin ilk sezonunda jüri koltuğuna Murat Boz, Hadise, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar oturmuştu. İlk sezonun kazananı ise Murat Boz’un takımından Oğuz Berkay Fidan ise birinci olmuştu.

2
Oğuz Berkay Fidan, yarışma sonrasında Beni Ellerden Sayma isimli bir albüm çıkardı.
3
Mustafa Bozkurt
Mustafa Bozkurt
O Ses Türkiye’nin ikinci sezonunda ise Mustafa Sandal’ın takımından Mustafa Bozkurt şampiyon oldu.
4
Mustafa Bozkurt, yarışma sonrasında Ey Can, Demedi Deme, Yol, Ege Yöresi Ve Yurdum Türküleri gibi albümler çıkardı. Bozkurt hala sahne almaya devam ediyor.
5
O Ses Türkiye 3.sezonunda jüri değişikliğine gidilerek Mustafa Sandal ve Hülya Avşar'ın yerine Gökhan ile Ebru Gündeş gelmişti. 2014 yılındaki yarışmada jüri Murat Boz, Hadise, Gökhan ve Ebru Gündeş'ten oluşmuştu. O Ses Türkiye 2014 finaline kalan 4 isim de Gökhan Özoğuz takımından çıkmıştı. Tüm dünya formatları arasında bir ilk olan bu gelişmeden sonra O Ses Türkiye 3.sezon şampiyonu Hasan Doğru olmuştu.
6
7
Elnur Hüseynov
Elnur Hüseynov
Hadise, Gökhan, Ebru Gündeş, Mazhar Alanson-Özkan Uğur'dan oluşan jüri üyesi ile O Ses Türkiye 4.sezonunda şampiyon Ebru Gündeş'in takımından çıktı. Farklı sesiyle dikkatleri üzerine çeken Elnur Hüseynov O Ses Türkiye 2015 şampiyonu olmuştu.
8
Elnus Hüseynov, 2015 yılında ülkesi Azerbaycan’ı Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etti. Elnur, yarışmada 12. Oldu.

9
O Ses Türkiye 2016 şampiyonu ise Gökhan ve Hakan'ın takımında yer alan Emre Sertkaya oldu.
10
Emre Sertakaya 23 Mart 2018 tarihinde 'Yanıyor' isimli bir albüm çıkardı.
11
O Ses Türkiye yeni sezonu ise 6 Ekim Cumartesi günü başlıyor. Yeni sezonun jüri koltuğunda Beyazıt Öztürk, Seda Sayan, Murat Boz ve Hadise oturacak.

YORUMLAR
500

Son Dakika İşte Dünden Bugüne O Ses Türkiye Kazananları - Son Dakika


Advertisement