İşte Dünyanın En Hızlı Arabası - Son Dakika

İşte Dünyanın En Hızlı Arabası

13.07.2010 13:57

1
1.5 Milyon euroluk Bugatti Veyron, kendini bile aştı ve binek araç Dünya hız rekorunu kırmayı başardı.
2
Bugatti Veyron: 1.5 milyon euro değerinde, 1001 beygir gücünde, 100 kilometre/saate 2.5 saniyede erişip, 407 kilometre/saat hız yapabilen mucize otomobil.
3
Bu değerlerin üstüne çıkılmaz diye mi düşünüyorsunuz? Öyleyse yanılıyorsunuz çünkü Bugatti'nin, Sonbahar'da seri üretimi başlayacak Super Sport modeli öncülerinin inanılmaz başarılarını gölgede bıraktı.

4
Wolfsburg'da yapılan ve TÜV ile Guinness Rekorlar Kitabı temsilcilerinin bulunduğu testte, 16.4 Super Sport modeli, akıl almazı başararak 431 kilometre/saat son hızı görmeyi başardı ve rekor kitaplarına adını yazdırdı.
5
Bugatti Baş Mühendisi Wolfgang Schreiber, konuyla ilgili olarak "Aslında 425 kilometre hızı hedeflemiştik ama her şey harika gidince 431 mümkün oldu.
6
Ekibimle gurur duyuyorum." açıklması yaptı. Kara roketi Super Sport kardeşi Grand Sport ile birlikte, güz aylarında lüks otomobil galerilerinde yerini alacak.

7
8
9
10
11
12
13

Son Dakika İşte Dünyanın En Hızlı Arabası - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş