İşte Dünyanın En Tehlikeli 18 Ülkesi - Son Dakika

İşte Dünyanın En Tehlikeli 18 Ülkesi

18.11.2016 14:23

1
Uluslararası bir global ve politik risk danışmanlığı şirketi olan International SOS & Control Risks ve Birleşik Krallık'ın ikinci büyük pazar araştırması şirketi İpsos Mori'nin ortak yürüttüğü bir çalışmayla "2017 Seyahat Riski Haritası" açıklandı. Araştırmaya göre potansiyel terör saldırıları seyahat eden kişilerin endişeleri arasında yüzde 51 ile birinci sırada geliyor. İkinci sırada ise yüzde 36 ile sivil itaatsizlik hareketleri var. Fakat işin aslında, seyahat eden kişiler için en büyük risk farktörünü oluşturan durumlar küçük suçlar ve yol güvenliği olmaya devam ediyor, terör ise halen ikinci derecede.

2
Yıllık seyahat riski haritasına göre dünyanın en tehlikeli ülkeleri...

3
Suriye
Suriye
4
Afganistan
Afganistan
5
Yemen
Yemen
6
Libya
Libya
7
Darfur
Darfur
8
Somali
Somali
9
Güney Sudan
Güney Sudan
10
Mali'nin Gao
Malinin Gao
11
Timbuktu
Timbuktu
12
Kidal
Kidal
13
Bir ülkenin tehlike seviyesinin tespit edilmesindeki başlıca kriter ise seyahat eden kişilere yönellik şiddet tehlikesi ve hükümetin ülkeyi kontrol edebilme yetisi.

14
Yüksek riskli ülkeler...

15
Mısır
Mısır
16
Pakistan
Pakistan
17
Meksika'nın bazı bölgeleri
Meksikanın bazı bölgeleri
18
Honduras
Honduras
19
Kolombiya
Kolombiya
20
Venezuela
Venezuela
21
Haiti
Haiti
22
Papua Yeni Gine
 Papua Yeni Gine
23
Nijerya
Nijerya
24
Cezayir
Cezayir

Son Dakika İşte Dünyanın En Tehlikeli 18 Ülkesi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı