Bu hastalık milyonda bir görülüyor! Uyuyunca haftalarca gözünü açamıyor - Son Dakika

Bu hastalık milyonda bir görülüyor! Uyuyunca haftalarca gözünü açamıyor

10.05.2021 15:16

Endonezya'nın Banjarmasin şehrinde yaşayan 17 yaşındaki Siti Raisa Miranda, bir milyonda bir görülen sağlık sorunu sebebiyle haftalarca aralıksız uyuyor.

1
Doktorlar yaptıkları incelemede Siti'nin bir milyon kişide bir bulunan Kleine-Levin Sendromu (KLS) yaşadığını tespit etti.
2
İlk olarak 2017 yılında aralıksız 13 gün boyunca uyuyan Siti'nin ailesi kendisini hastaneye götürdü.
3
Tedavi altına alınan Siti, hastanede bir hafta aralıksız uyudu. Uyku nöbetleri tutan Siti, her seferinde hastaneye kaldırılıyor.

4
Mulyadi, kızının genel sağlık durumunun çok iyi olduğunu ama KLS'ni tedavi edecek bir ilaç olmadığını, bu nedenle her seferinde kızlarını hastaneye götürmek zorunda kaldıklarını söyledi.
5
Fakat uyarıcı ilaçlar nöbet sıklığını azaltılıyor.
6
7

YORUMLAR (11)
  • Melek : 20 yıldır uyuyan bir yüzde elli vardı şimdi bu yüzde 40 a indi yani biz şimdi bir 10 yıl daha bu uyuyanlar yüzünden zorla kötü gidişe katlanacakmıyız?? Off uyusam güzel rüyalara dalsam Cevap Yaz 6 2 Yayından Kaldır
  • DEDEM DER Kİ : UYUAYAN SİZLERSİNİZ VE RAKAM MALESEF HEP AYNI YÜZDE 25 NEYAPSAN DÜZELMİYOR SÖZDE VATANSEVERLER SAVAŞ OLSA İLK KAÇACAK VE HER FIRSATTA BİDEN DEN MEDET UMAN VE YİNE ULKEYİ DIŞ MİHRAPLARA SATAN ZAVALLILAR ALLAH ISLAH EYLESİN 8 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Bu hastalık milyonda bir görülüyor! Uyuyunca haftalarca gözünü açamıyor - Son Dakika


Advertisement