Son Dakika Haberleri: İşte Kart Aidatı Ödememenin Yolu

İşte Kart Aidatı Ödememenin Yolu

8 yıl önce

1
Bankacılığın patronu Tevfik Bilgin açıkladı.
2
Bankalar ile tüketici arasında ciddi hukuki ihtilaflara neden olan yıllık kart aidatı konusuna değinen BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, “Kredi kartı alırken sözleşmeye ‘Kart aidatı vermeyeceğim' yazın, imzalayın, aidat ödemeyin” dedi.
3
Önceki akşam Finans Dergisi'nin düzenlediği yemekte konuşan Bilgin, bankacılıkta yakın vadede en büyük riskin kredinin takibe dönüşümü olduğuna dikkat çekti.
4
Kredide takibe dönüşümde gerektiğinde banka bazında da önlem alınabileceğini söyleyen Bilgin, bankacılıkta konut ve KOBİ kredilerinin ‘geleceğin yıldızları' olacağını vurguladı.
5
Bilgin, “Ancak son krizlerin temel sebebi konut kredileriydi. Bu alana hassas olup, dikkatle izlemeliyiz” dedi.
6
Bilgin, bankaların temettü dağıtmamasının ise sonsuza kadar devam etmeyeceğini, yeri geldiğinde bunun değiştirileceğini söyledi.
7
Sektöre yönelik düzenlemelerde hassas dengenin iyi korunması gerektiğini belirten BDDK Başkanı, “Tedbir alınırken ölçü kaçmamalı. Bu, ülkenin büyümesini bile engelleyebilir” dedi.
8
Kredi kartı aidatlarına ilişkin en son alınan kararın ardından Bankalar ile tüketici arasında ciddi hukuki ihtilaflar ortaya çıkmıştı. Bu tartışmalara değinen Bilgin, “Kredi kartı alırken sözleşmeye ‘Kart aidatı vermeyeceğim' yazın, imzalayın, aidat ödemeyin” dedi.
9
BDDK Başkanı Bilgin, 1 Temmuz'da Basel II'ye geçişle birlikte sermaye yeterlilik rasyolarında ortalama 1.4 puan düşüş hesapladıklarını açıkladı. Bilgin, “Önümüzdeki dönem bankacılıkta önemli problemlerden biri de bu olacak” dedi.
10
Bilgin, bugünlerde en acil konulardan birinin de uzun, en az 2-3 yıl vadeli finansman ve kaynak bulma sorunu olduğunu belirterek “Bu konuda vergisel veya bize özel diğer avantajlar olabilir. Acil bir şeyler yapmak lazım” diye ekledi.
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 24.03.2012 10:35 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram fenomenine hapis şoku! 1 saatte 4 mağaza soydu Fenerbahçelilerin sevgilisi Aly Eckman, çıplak pozlarıyla Instagram sansürüne meydan okudu Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor