İşte Mardin Şehitleri - Son Dakika

İşte Mardin Şehitleri

08.08.2010 21:36

1
MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu Ordulu Uzman Çavuş Zeki İnan, Karslı Uzman Çavuş Tuncer Özdemir ve Kahramanmaraş'lı Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil'in evlerine ateş düştü.

Evli ve 2 çocuk babası olan 38 yaşındaki Uzman Çavuş İnan'ın Ordu'nun Karacaömer Köyü'nde oturan ailesi aldıkları acı haber üzerine sinir krizi geçirdi.

2
4 çocuk babası olan 56 yaşındaki Hilmi İnan, oğlunun şehit olduğunu kendisine söyleyen subaylara sarılarak, “Yavrum senin gibi giyiniyordu. Açılın, Meclis açılın. Açılsınlar açılsınlar. İnşallah kendi kanlarıyla açılırlar” diyerek ağladı. Oğlu ile yaklaşık 1.5 ay önce telefonla görüştüklerini söyleyen anne, 54 yaşındaki Fadime İnan ise, sinir krizi geçirdi.
3
Şehit Uzman Çavuş Zeki İnan'ın Ankara'da görev yaptığı sırada 15 gün önce tayini çıkarak Mardin'e gittiği, eşi 34 yaşındaki Halime, kızları 15 yaşındaki Sedef ve 12 yaşındaki Hilal'in 1 hafta önce Mardin'e gittikleri belirtildi. Şehit Uzman Çavuş İnan, yarın Ordu Garnizon Şehitliği'nde düzenlenecek tören ardından toprağa verilecek.

4
Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil'in Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'ne bağlı Beşbucak Köyü'nde oturan ailesi acı haberle yasa büründü. Meslekte 2 yıllık kıdemi olan şehit Hacı Ahmet Efil'in Şırnak'ta vatani görevini yaptıktan sonra ‘teskere bırakıp' uzman çavuş olarak terörle mücadeleyi sürdürdüğü belirtildi.
5
Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subaylar, öğleden sonra Beşbucak Köyü'ne gelip, sağlık ekiplerinin nezaretinde baba 60 yaşındaki Yahya ve anne 51 yaşındaki Fatma Efil'e oğulları Jandarma Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil'in şehit olduğu haberini verdi. Evlat acısı yaşayan anne Fatma Efil, sinir krizleri geçirip, gözyaşlarına boğulurken, baba Yahya Efil, şoke oldu.
6
Sağlık ekibinin müdahalesine rağmen sürekli baygınlık geçiren acılı anne Fatma Efil, “Doyamadım yavruma, elleri kırılsın” diye ağıtlar yakarken, baba Yahya Efil, metanetini koruyup, komutanların arasında sessizce oturdu.
7
Şehit Hacı Ahmet Efil'in 6 ay kadar önce Gülsüm Efil ile evlendiği ve Mardin'e gelin götürdüğü belirtilirken profesyonel askerliğe ‘teskere bırakarak' geçiş yaptığı belirtildi. Şehit Efil'in yakınları “Hacı Ahmet, Şırnak'ta askerlik yaptı. Vatani görevinin tamamlanmasına yakın sınavlara girdi ve kazandı. Teskere bırakıp, uzman çavuş oldu. Şırnak'ta zaman zaman katıldığı operasyonlardan bahsederdi. Vatanını, milletini çok sevdiğini, teröristlerden hiç korkmadığını anlatırdı” diye konuştu.
8
PKK'lı teröristlerin araziye döşediği mayını uzaktan kumandayla infilak etmesi sonucu iki silah arkadaşıyla şehit olan Uzman Çavuş Tuncer Özdemir'in, Kars'taki yakınları gözyaşına boğuldu.

9

Kars'ta oturan Özdemir Ailesine oğullarının şehit olduğu haberi sağlık görevlileriyle birlikte evlerine giden askeri görevlilerce verildi. Evli ve 2 çocuk basası olan Şehit Uzman Çavuş Tuncer Özdemir'in yakınları acı haber üzeri ağıtlar yaktı. Kars Valisi Ahmet Kara, Belediye Başkanı Ak Parti'li Nevzat Bozkuş da acılı aileyi ziyaret ederek ‘Başsağlığı' diledi.

10
11
12
13
14
15

YORUMLAR
500

Son Dakika İşte Mardin Şehitleri - Son Dakika


Advertisement