İşte O Krokiler - Son Dakika

İşte O Krokiler

10.01.2009 15:16

1
Türkiye o krokileri konuşuyor. Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin sakladığı silah ve mühimmatların yerlerini bir kroki ile belgelemiş, bunu da evinde unutmuştu.
2
Ankara'da 6, Hatay'da 1 ayrı noktada kazı çalışmaları başladı. Bu çalışmaları yürüten özel ekipler kazıyı neye göre yapıyordu? Tabii ki Şahin'in evinde bulunan krokilere göre... İşte o krokiler bugün fotoğraflara yansıdı.
3
Bir emniyet amiri elindeki krokilere dikkatlice bakıyor, yardımcılarını ona göre yönlendiriyordu. Biz fotoğraflara yansıyan o krokileri ancak bu kadar büyütebildik.

4
Susurluk Davası'nda 6 yıl hapis cezasına çarptırılan, ancak geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybettiği için cezadan kurtulan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin'in evinde bulunduğu öne sürülen krokilere önce bir anlam verilemediği, ancak bunlar üzerindeki “depo” kelimesi üzerine arama kararı alındığı öğrenildi.
5
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli bir emniyet amiri, bulunduğu öne sürülen krokileri aramalar boyunca elinden bırakmadı ve bütün aramaları bu emniyet mensubu yönlendirdi.
6
Ceset arama köpekleri

“Depo” sözcüğünden yola çıkan Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “depo” denilen yerin silah ve mühimmat deposu olabileceği gibi aynı bölgenin “kayıp” bazı kişilerin öldürülüp gömüldüğü yer olabileceği de değerlendirildi.

7
Köpek Eğitim Merkezi'nden “ceset aramaları” için eğitilen iki köpek, görevlilerin denetiminde tarama yaptı. Ancak köpeklerden bir sonuç alınamadı. Bu kez bombaya duyarlı köpekler de getirildi.
8
İstihbarat ve terör konularında eğitimli olan İbrahim Şahin'in gizlediği iddia edilen silahların krokilerini evde niçin bulundurduğu da merak konusu oldu. Gelişmeler “Kroki, silahların yerini bilen İbrahim Şahin'e yakınlığı ile bilinen bazı kişi ya da kişiler tarafından da çizilmiş olabilir. Bu ancak kriminal inceleme sonucu anlaşılabilir. Bu yolla, silah ve bombaların yerini bilen kişinin kimliği gizlenmeye çalışılmıştır“ şeklinde de yorumlara neden oldu.
9
Abdullah Öcalan'a suikast için İsrail'den getirilen silahlardan 10'u kayıp. Saygı Öztürk'ün yazdığı “Devletin Derinliklerinde” adlı kitapta, Susurluk sürecinde kayıp olan 10 silah olduğu belirtiliyor. İşte kapıp silahların marka ve seri numaraları:

-Jericho 941 F5 Tabanca: 5 adet

(Seri numaraları: 127400- 127443-126801- 127468-126844)

-Mikro Uzi Tabanca: 3 adet

-(Seri numaraları: 932186-932239-932142)

-Mini Uzi Tabanca: 2 adet

-Seri numaraları: 933017-932921)

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Son Dakika İşte O Krokiler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir Nedeni bilinmiyor! Aynı fırından ekmek alan 300 kasabalı aklını yitirdi Bir döneme damga vurdu! Yumruklu saldırıda burnu kırıldı, barajı geçemeyince istifayı bastı