Son Dakika Haberleri: İşte O Terörist!

İşte O Terörist!

12 yıl önce

1
ABD Başkonsolosluğu’na düzenledikleri saldırıda ölen Bülent Çınar’ın, saldırıdan önceki geceyi, ağabeyleriyle çalıştırdığı markete hırsız girmesin diye nöbet tutarak geçirdiği öğrenildi. Küçükçekmece Şahintepesi Sonevler mevkiinde gecekonduda oturan, ilkokul mezunu olduğu kaydedilen Çınar’ın 2000’de ailesiyle birlikte İstanbul’a geldiği ve bir tekstil atölyesinde makineci olarak çalıştığı belirtildi.

2
Altı kardeşi ve ailesiyle aynı evde yaşayan Çınar’ın sessiz ve kendi halinde yaşayan bir kişi olduğunu söyleyen dayısı Bahattin Öz, “Geçen yıl askerden geldi. Kendi halinde yaşayan, işine gidip gelen bir çocuktu. Nasıl böyle bir olayı yapar, inanamıyorum. Bir şey mi içirdiler de böyle bir şeyi yaptırdılar. Anlayamıyorum” dedi.
3
Çınar’ın evinin karşı tarafındaki evde, en küçüğü bir yaşında olan yedi kardeşi ile birlikte yaşayan Raif Topcıl’ın annesi Saniye Topcıl da, oğlunun kandırılmış olabileceğini belirterek, yaşananlara inanamadığını söyledi.

Anne Topcıl, dört yıl önce Bitlis’ten geçim sıkıntısı nedeniyle İstanbul’a gelen ailenin en büyük çocuğu olan Raif’in Çınar ile aynı tekstil atölyesinde makineci olarak çalıştığını ve bir süre önce bu işyerinden ayrıldığını söyledi.

4
Ağabeyinin ölümünü televizyondan öğrendiklerini ve büyük şok yaşadıklarını anlatan kardeşi Sümeyye de gözyaşları içinde, “Ağabeyim bu olayları yapacak bir kişi değildi. Olanlara inanamıyoruz” dedi.

Kardeşleri, Topcıl’ın vaktinin büyük çoğunluğunu bilgisayarda oyun oynayarak geçirdiğini söyledi.

5
Erkan Kargın’ın, Çınar ve Topcıl’ın evlerinin yaklaşık bir kilometre ilerisindeki evinde kimse bulunamadı.

Mahalle sakinleri, oğlunun ölüm haberini alan anne Hatun Kargın’ın “Oğlumun tabutunu kırmızı güllerle süsleyeceğim” diyerek ağıt yaktığını öne sürdü.

6
Öte yandan, çatışmada öldürülen Bülent Çınar'ın 9 ay önce askerden geldiği belirtildi. Çınar'ın askerde çektirdiği bir fotoğrafında, önündeki uzun namlulu silaha ait mermilerle bir kadının ismini yazması dikkatlerden kaçmadı.


7
Bülent Çınar’ın yakınlarının yaşadığı Iğdır’ın Tuzluca ilçesine bağlı Sürmeli köyünde büyük bir sessizlik yaşanıyor. Çınar’ın köyde yaşayan dedesi Mehmet Örs (75), gazetecilerin görüşme isteğini kabul etmedi.
8
BULENT CINAR'IN ARKADASI ARKADASI AHMET YERLIKAYA OLAYIN KOYDE SOK ETKISI YAPTIGINI ANLATARAK, ''OLAYI DUYUNCA BABASI GIBI KOY HALKI DA INANAMADI. SASKINA DONDUK'' DEDI.
9
10
11
12
13
14
15
16Haber Yayın Tarihi: 11.07.2008 11:42 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Taraftarların çirkin tezahüratına maruz kalan İtalyan spiker, galaya dekoltesiyle damga vurdu! Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! Sosyal medya fenomeninin başı çıplak pozlarıyla dertte! Yaşlı adamları kandırmak için kullanıyorlar Öldü sandılar! 6,5 saat kalbi duran kadın hayata döndü Ünlü şarkıcı Olga Orlov'un, çıplak havuz pozu sosyal medyada tepki çekti!