Son Dakika Haberleri: İşte Obama'yı Başkanlığa Taşıyan Ekip

İşte Obama'yı Başkanlığa Taşıyan Ekip

11 yıl önce

1
Dün muhteşem bir törenle yemin ederek resmen göreve başlayan Obama'nın törende merakla beklenen tarihi konuşmasını kim hazırladı dersiniz?

ABD'nin tarihe geçecek konuşmasının arkasında 27 yaşındaki genç bir dahi var.

2
Obama'ya başkanlığı getiren "Yes we can" sloganının yaratıcısı 27 yaşındaki Jon Favreau yeni başkanın ilk konuşmasını yazarak ABD tarihine ilk başkanlık konuşmasını yazan en genç insan olarak geçecek.
3
Favreau, son iki aydır her gün Strabucks'a giderek Obama'nın konuşması günde 16 saat çalıştı.

Bazı geceler saat 3'e kadar metin yazmayı sürdüren Favreau, double espresso ve Red Bull içerek uyanık kaldı.

4
Kendisine yardım eden bir grup asistan ise onun için

diğer başkanların ilk ve diğer kilit konuşmalarını ve ülkenin tarihi olaylarını inceledi.

İlk başkanlık konuşması için bir araya gelen obama ve Favreau, bir saat boyunca nasıl bir konuşma yapacaklarını tartıştı.

5
Favreau kasımda konuşma üzerinde çalışmaya başladı ve metnin müsveddesi ikili arasında 4-5 kez dolaştı.
6
Favreau şimdi kot pantalonunu çıkarıp takım elbise giyerek beyaz saray'da bir grup metin yazarının başında görev alacak.
7
Barack Obama'yı Beyaz Saray'a taşıyan Iowa konuşmasının yazarı olan Favreau ve Obama, 2004 yılında, John Kerry'nin başarısızlığa uğrayan başkanlık kampanyasında daha üniversiteden yeni mezun olmuş bir metin yazarı olarak çalışırken şans eseri tanıştı.
8
Illinois senatörü Obama, konuşmasına hazırlanırken, Favreau ona birkaç tavsiyede bulundu ve Obama onun yeteneğine bir anda hayran oldu. O zamandan beri Obama'ya danışmanlık yapan çok az kişi onunla bu kadar çok vakit geçirdi.
9
10
11
12
13
14Haber Yayın Tarihi: 21.01.2009 12:07 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü model Kendal Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor İnsanlığımızdan utandıran kare! Hamile karısına kimse yer vermeyince bakın ne yaptı Vedat Milor'dan, evliliğini yorumlayan takipçisine bomba cevap: Parası için evlendim!