İşte Ortalama Türk Erkeği - Son Dakika

İşte Ortalama Türk Erkeği

20.01.2013 15:09

1
Mike (47) adlı sanatçı, dünyanın önemli kentlerinden insanları görüntüleyerek bunları bilgisayar ortamında birleştirip birçok farklı ırktan insanın ortalama görüntülerini oluşturdu.
2
Eminönü - İstanbul Fotoğrafçı Mike, İstanbul ve Ankara'da yaptığı çekimlerle Türklerin genel görünümünü saptadı.
3
Gençlik Parkı - Ankara

Ankara'da Gençlik Parkı'nda, İstanbul'da ise Eminönü'nde insanların fotoğrafını 1 lira karşılığında çektiğini söyleyen Mike, kadınların görüntü alınmasını kabul etmediklerini, bu yüzden Türk kadınının ortalama bir görüntüsüne ulaşamadığını dile getirdi.

4
Londra - İngiltere Sanatçının “Yarının Yüzü” adını verdiği çalışma Brezilya'da iki kez sergilendi.
5
Amsterdam - Hollanda Mike, bu fotoğrafları “küreselleşmenin dinamiklerinden olan insanı keşfetme çabasıyla” oluşturduğunu belirtti.
6
Köln - Almanya Güney Afrika'nın başkenti Cape Town doğumlu olan Mike, yılın bir bölümünde Avustralya'nın Sydney kentinde, geri kalanında ise İstanbul'da yaşıyor.
7
İspanya
8
Portekiz
9
İtalya
10
Kıbrıs
11
Suriye
12
Çin
13
Avustralya
14
Ekvador
15
Peru
16
Brezilya
17
Rio de Janeiro, Brezilya
18
Şili
19
Arjantin

Son Dakika İşte Ortalama Türk Erkeği - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler