İşte Şehitlerimizin Fotoğrafları - Son Dakika

İşte Şehitlerimizin Fotoğrafları

20.06.2010 12:08

1

Bölücü terör örgütünün Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Irak sınırındaki karakola düzenlediği baskında şehit düzen Uzunköprülü Oğuz Yelken'in evine ateş düştü.

2
Yelken ailesinin küçük oğlu olan ve 9 ay önce vatani görevini yapmak için gittiği Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Günyazı Köyü'nün Irak sınırındaki Tanyolu Mezrası'ndaki sınır bölüğü üs bölgesine dün gece yarısından sonra kalabalık
3
Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Kavacık Köyü Muhtarı Hayati Balkan, saat 15.00 sıralarında gelen acı haberin şehit er Oğuz Yelken'in babası İlyas ve annesi Hatice'ye verildiğini söyledi.
4
PKK'lı grubu ağır silahlarla üç koldan saldırısı sonucu şehit düşen Uzunköprülü Er Oğuz Yelken'in şehit haberi Kavacık Köyü'nü yasa boğdu.
5
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen terörist saldırıda şehit düşen askerlerden Sabahattin Derin'in Muğla'nın Milas ilçesindeki baba ocağında büyük üzüntü yaşanıyor.

6
Piyade Er Sabahattin Derin'in (23) Milas'ın İsmet Paşa Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haberi Milas İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Yüzbaşı Cemal İyigün verdi.

7
Oğlunun şehit olduğu haberinin ardından fenalaşan anne Melek Derin'e sağlık görevlileri müdahale etti. Olayın duyulmasının ardından Muğla ve çevre ilçelerden vatandaşlar ve çok sayıda askeri personel, şehidin ailesine baş sağlığı dileğinde bulunmak için Milas'a geldi.
8
Şehidin babasının, şehir dışında bulunduğu için oğlunun şehit olduğunu henüz bilmediği öğrenildi. Bu arada, şehit askerin evine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

9
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Türkiye-Irak hudut hattında bir sınır bölüğüne teröristlerce düzenlenen saldırıda, 8 asker şehit olduğu, 14 askerin ise yaralandığı açıklanmıştı.
10
Hakkari'deki terörist saldırıda şehit olan Aydınlı Piyade Er Mehmet Ali Tosun'un (21) evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

11
Terhisine 60 gün kalan Piyade Er Mehmet Ali Tosun'un şehit olduğu haberini baba Abdullah Tosun'a Aydın Jandarma Alay Komutanı Albay Uğur Özcan verdi.Acı habere alan Aydın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde işçi olan baba Abdullah Tosun,“Vatan için bir canımız varmış,verdik.
12
Yarın bir gün nasıl olsa bu haberi alacaktık. 1 saat önce olmuş, 2 saat sonra fark etmez” dedi. Emekli olmak için oğlunun askerden dönmesini beklediği belirtilen baba Tosun, metanetini koruyarak yakınlarından üzülüp, ağlamamalarını istedi. Gözyaşlarını tutamayan anne Müşerref Tosun,
13
tek oğlunu kaybetmenin acısını kızı 19 yaşındaki kızı Fatma'ya sarılarak dindirmeye çalışırken, “Oğlum hainlerin kurşunuyla şehit oldu. Buna sebep olanlar utansın” diyerek feryat etti.
14
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen terörist saldırısında, Keşanlı Mustafa Kayın'ın da şehit olduğu öğrenildi. Piyade Onbaşı Mustafa Kayın'ın Keşan'daki evinde büyük üzüntü yaşanıyor.
15
Edirne'deki ikinci Şehit Piyade Onbaşı Mustafa Kayın'ın (20) ilçe merkezindeki Aşağı Zaferiye Mahallesi Ergül Sokaktaki evine giden askeri yetkililer acı haberi anne Sevgi ve baba Süleyman Kayın'a verdi.
16
Oğlunun şehit olduğu haberini alır almaz fenalaşan anne Sevgi Kayın'a sağlık görevlileri ilk müdahaleye yaptı. Yakınları da şehit annesini teselli etmeye çalıştılar.

Olayın duyulmasının ardından ilçeden çok sayıda kişi aileye baş sağlığı dileklerini iletmeye başladı.

17
Kayın'ın evinin bulunduğu sokağa Türk Bayrağı asıldı. Şehidin ağabeyi Süney Kayın ise, kardeşi Mustafa Kayın'ın, şehit olmadan bir gün önce kendisine “Abi beni aramayın göreve çıkıyoruz. Telefonumu komutanıma teslim edeceğim. Hakkınızı helal edin” diye telefonla mesaj attığını belirtti.
18
Süney Kayın, “Çok üzgünüz. Yine de vatan sağ olsun. Ağlamayacağız” diye konuştu.
19
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde şehit olan askerlerden er Ramazan Erdem'in Zonguldak'ta oturan ailesi acı haberle yıkıldı.
20
Ramazan Erdem'in (20) Yeni Mahalle'deki evine giden askeri yetkililer, Türkiye Taşkömürü Kurumundan emekli maden işçisi baba Mustafa Erdem'e (56), acı haberi verdiler.

21
Olayın duyulmasının ardından çok sayıda kişi de aileye başsağlığı dileklerini iletmek için dev Türk Bayrağı asılan 2 katlı eve gitti.

22
Baba Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 gündür oğlunu aramasına rağmen ulaşamadığını, bundan dolayı merak içinde olduğunu söyledi.

23
Olayın içine doğduğunu, bir süre önce yakınlarına “bu çocuk dönemeyecek” dediğini anlatan Erdem, şöyle konuştu:

24
“Oğluma 10 gündür ulaşamıyordum. Son görüştüğümüzde elbise, ayakkabı ve sivilken çektirdiği fotoğraflarını istemişti, onları gönderdim. Eline ulaşıp ulaşmadığını bile bilmiyorum. Türkiye'nin başı sağ olsun. Altı çocuğumdan birini şehit verdim. Diğer 3 oğlum askerliği yapmıştı.
25
Eşim Emine 15 yıl önce öldü. Evlatlarıma hem anne hem baba oldum. Oğlum 4,5 aylık askerdi.”
26
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan Piyade Er Elas Esendere'nin, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi Ericek beldesine bağlı Haytalar mezrasındaki ailesine acı haber verildi.

27
Göksun Kaymakamı Celalettin Demircioğlu ve Göksun İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hasan Erbağ, şehit Piyade Er Elas Esendere'nin baba evine gelerek, baba Çavuş ve anne Emiş Esendere'ye çocuklarının şehit olduğu söyledi.
28
Haberi alınca fenalaşan aile üyelerine sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Şehit Piyade Er Elas Esendere'nin baba evinin bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Haberi alan köylülerle çevre köylerden vatandaşlar, Esendere ailesinin evine gelerek baş sağlığı diledi.

29
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen terörist saldırıda şehit düşen askerlerden Hüseyin Köksal'ın, Keçiören'deki babaevinde büyük üzüntü yaşanıyor.Acı haberi alan Köksal'ın kardeşi de gözyaşlarını tutamadı.

30
Hüseyin Köksal'ın, Şehit Kubilay Mahallesi 1697. Sokak'ta bulunan babası Nurettin Köksal'ın evine giden askeri yetkililer, acı haberi aileye iletti.

Şehit haberi üzerine fenalaşan Köksal'ın yakınlarına ilk müdahale, askeri ambulansla gelen sağlık görevlilerince yapıldı.

31
Olayın duyulmasının ardından taziyeye gelen şehidin akrabaları ve tanıdıkları, şehit ailesini teselli etmeye çalıştı.

Türk bayrakları asılan evde taziyeleri kabul eden baba Nurettin Köksal ise, oğluyla en son telefon görüşmesini dün sabah yaptığını söyledi.

32
Bu arada, şehidin evine komşu binalarda ve mahalledeki çok sayıda evde de Türk bayraklarının asıldığı görüldü.

33
Oğlunun askerde ve izine geldiğinde çektirdiği fotoğraflarını gösteren baba Köksal, “İki oğlum vardı. Biri şehit oldu. Vatan sağolsun. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Diyecek başka hiçbir şey bulamıyorum. Artık bunlar son bulsun. Allah hiç kimseye böyle bir acı yaşatmasın” diye konuştu.

YORUMLAR
500

Son Dakika İşte Şehitlerimizin Fotoğrafları - Son Dakika


Advertisement