İşte Türkiye'yi Duygulandıran O Çocuk - Son Dakika

İşte Türkiye'yi Duygulandıran O Çocuk

11.11.2010 21:58

1
Zonguldak'ta çekilen ve herkesi duygulandıran o fotoğrafın ardından bir dram çıktı.

2
ZONGULDAK'ta düzenlenen Atatürk'ü anma töreni sırasında ayakkabı boyarken, saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte ayağa kalkarak saygı duruşunda bulunan 16 yaşındaki Aykut Keskin'in, 1 yıl önce annesinin evi terk edip başka birisiyle evlenmesi, babasının da İstanbul'a gitmesi üzerine okulu bırakıp boyacılık yapmaya başladığı ortaya çıktı.
3
Gazetelerde fotoğrafını görünce çok mutlu olduğunu söyleyen Keskin, "Herkes beni konuşuyor. Çok duygulandım" dedi.Gazete ve TV'lere yansıyan fotoğrafı ile Atatürk'e duyulan saygının en çarpıcı örneklerinden birini oluşturan Aykut Keskin'in annesi Bahriye'nin 1 yıl önce evi terk edip başka birisiyle evlendiği, bunun üzerine fiziksel engelli babası Satılmış Keskin'in de İstanbul'a gittiği öğrenildi.

4
5
Ailenin parçalanması üzerine Aykut ve zihinsel engelli ağabeyi 18 yaşındaki İsmet Keskin, dedesi ve babaannesinin evinde kalmaya başladı. Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi 1'inci sınıfta eğitim görürken geçen yıl okulu da bırakmak zorunda kalan Aykut Keskin, 2 yıldır okul çıkışlarında yaptığı boyacılıkta tüm gün çalışmaya başladı.
6
En büyük hayalinin okuluna yeniden dönüp eğitimini tamamlamak olduğunu söyleyen Aykut Keskin, daha sonra da bir işe girerek çalışmak istediğini söyledi.Dedesi İsmet Keskin de 600 lira emekli maaşı aldığını, torununun okumayı çok istediğini, ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

7
8

YORUMLAR
500

Son Dakika İşte Türkiye'yi Duygulandıran O Çocuk - Son Dakika


Advertisement