Son Dakika Haberleri: İşte Üstad'ın Son Hali

İşte Üstad'ın Son Hali

8 yıl önce

1
2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmak ve kimseyle görüşmek istemeyen usta sanatçı Münir Özkul, yıllar sonra hastanede fotoğraflandı.
2
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, zatürre başlangıcı teşhisiyle Medikal Park Bahçelievler Hastanesinde tedavi gören tiyatro ve sinema sanatçısı Münir Özkul'u ziyaret etti.
3
Sanat hayatına Bakırköy Halkevi'nde tiyatro ile başlayan Özkul, İstanbul ve Ankara'da Devlet tiyatroları ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nın oyunlarında rol aldı. Tiyatro Ses, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda Sadri Alışık, Cahit Irgat, Nevin Akkaya ve Şükran Güngör gibi oyuncularla görev aldı.
4
1950'lerden itibaren rol almaya başladığı sinema filmleri ile asıl ününü kazandı.
5
Edi ile Büdü, Halıcı Kız, Kalbimin Şarkısı, Miras Uğruna, Balıkçı Güzeli ilk dönem filmleri arasında yer alıyor.
6
Özkul 1970'lerin kalabalık kadrolu ve genellikle Ertem Eğilmez'in yönettiği filmlerde önemli roller aldı.
7
Neşeli Günler başta olmak üzere, Gülen Gözler, Gırgıriye, Görgüsüzler, Mavi Boncuk, Bizim Aile, Aile Şerefi gibi klasikleşen filmlerde yer aldı.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Birleşik Krallık'ın İlk Cinsel İlişki Bebeği Kiralama Merkezini, Kadınlar Yönetiyor! Balık Tutarken Bulduğu Şişenin İçindekiler Sosyal Medyayı Salladı! 5. Yüzyıldan Kalma, Ağzında Taşla Gömülmüş Çocuk Mezarı Bulundu Kıvanç Tatlıtuğ Çarpışma Dizisi ile Geri Dönüyor! Ahmet Kural Ve Sıla'nın Bakışmalarıyla İlgili Atılmış En Komik Tweetler