İşte Yarışmayla Ünlenen İsimler - Son Dakika

İşte Yarışmayla Ünlenen İsimler

26.09.2018 14:32

Bugün ekranlarda görmeye alıştığımız ünlü isimler de bir zamanlar sıradan insanlardı. İşte, katıldığı yarışmayla hayatlarımıza giren ünlüler..

1
Beren Saat, Türkiye'nin Yıldızları yarışmasını ikinci olarak bitirdi. Beren Saat Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri haline gelen Beren Saat, aynı yarışmada birinci olan Özlem Gürler'den çok daha ünlü.

2
3
Kenan İmirzalıoğlu, Best Model of Turkey'e yarışmasıyla hayatımıza girdi. İmirzalıoğlu, 4 bin kişi arasından ilk 20'ye seçilip birinci oldu. Ardından Best Model Of World yarışmasında da birinciliği elde etti.
4
2002 yılında Best Model Of The World yarışmasını kazanan Kıvanç Tatlıtuğ'un yıldızı Gümüş dizisi ile parladıktan sonra pek çok başarılı yapımda yer aldı.
5
Burcu Biricik, Kanal D'de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı. Yarışma sonrasında art arda dizi ve filmlerde yer alan Biricik, ekranların aranan yüzü oldu.
6
Özgür Çevik de yarışmayla ünlü olanlardan. Akademi Türkiye yarışması ile adını duyuran Özgür Çevik, yarışmada birinci olmamasına rağmen kariyerinde hızla yükselişe geçti. Özellikle Yabancı Damat dizisiyle kitlelere ismini duyuran Çevik, projelerine devam ediyor.
7
Best Model of Turkey'in bayanlardaki birincisi ise Deniz Akkaya oldu. Yarışma sonrasında ise yer aldığı defilelerle adından en çok söz ettiren manken oldu.
8
Tıpkı Beren Saat gibi Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışma programında birinci olarak sanat dünyasına giriş yapan Engin Akyürek, sonrasında Beren Saat ile Fatmagül'ün Suçu Ne isimli dizide birlikte rol aldı.

9
2001 Türkiye güzeli Tuğçe Kazaz podyumların en gözde isimlerinden biri olmayı başardı. Mankenlik sonrasında sunuculuk ve yorumculuk da yapan Tuğçe Kazaz, magazin gündemine de sık sık konu oluyor.
10
Survivor yarışmsı ile adını duyuran Uğur Pektaş, ekranların uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar'daki performansıyla göz doldurmuştu.

11
Deniz Seki, 1995'te Pop Show yarışmasında birinci seçilip kariyerinde hızlı bir yükselişe geçti.

12
Hakan Hatipoğlu, Acun Ilıcalı sayesinde ünlü olanlardan. Önce Var mısın Yok musun yarışmasında tanınan Hatipoğlu sonra o da Survivor adasında yarıştı. Bu şekilde şöhretini artırdı. Hatipoğlu şimdilerde oyunculuk ve sunuculuk yapıyor.
13
Azra Akın, 2000 yılında Türkiye güzeli seçildi, aynı yıl Dünya Güzeli de seçilen Akın, sonrasında oyunculuğa başladı.

14
Tarık Akan 971 yılında Ses dergisinin yarışmasında birinci seçildikten sonra sanat hayatına başladı.

15
Gülşen Bubikoğlu de tıpkı Tarık Akan gibi, 1973 yılında Ses sinema dergisinin yarışmasına katılarak sinemaya adım attı.
16
Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatur olan Cüneyt Arkın aslında bir tıp doktoru. 1963 yılında 'Artist' dergisinin düzenlediği yarışmada birinci olduktan sonra oyuncu oldu ve Yeşilçam'ın efsane fimlerine imzasını attı.
17
Çağla Şikel 1997 yılında Miss Turkey birincisi oldu. Podyumların vazgeçilmez isimleri arasında yer alan Şıkel,TV sunuculuğu ve oyunculuk da yapıyor.
18

Son Dakika İşte Yarışmayla Ünlenen İsimler - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement