İstihbarat toplamak amacıyla politikacılarla cinsel ilişkiye giren Çinli ajan, fark edilince ülkesine kaçtı - Son Dakika

İstihbarat toplamak amacıyla politikacılarla cinsel ilişkiye giren Çinli ajan, fark edilince ülkesine kaçtı

09.12.2020 09:08

Çinli istihbarat elamanı Christine Fang, 2011 ve 2015 yılları arasında Amerika'da milletvekili ve belediye başkanları gibi politikacılarla ilişkiye girip Çin adına Amerika'da istihbarat çalışmalarını yürüttü. Fang, FBI'nın kendisini fark ettiğini anlayınca ülkesine kaçtı.

1
Amerikan haber sitesi Axios tarafından ele geçirilen belgelere göre Fang, kongre üyesi ve temsilciler meclisinin en genç üyesi Eric Swalwell ile istihbarat toplamak amacı ile cinsel ilişkiye girdi.
2
Fang, Eric'in temsilciler meclisine seçilmesi için yapılan seçim çalışmalarına da katıldı.
3
Amerika'da kaldığı 2011-15 yılları arasında Midwest bölgesinde iki belediye başkanı ile yakınlaşıp onlarla da ilişkiye girdi.

4
FBI üyeleri, bir kişiyi takip ederken Fang'ın istihbarat örgütü üyesi olabileceğinden şüphe edip konu ile ilgili çalışma başlattı. Fang, FBI tarafından takip edildiğini anlayınca Çin'e kaçtı.

5
Axios, Çin'in Amerikalı politkacıları etkilemek için kadın istihbarat elemanlarını kullandığını, bu etkinin Trump yönetimini sıkıntıya soktuğunu ve bu etkinin Biden döneminde de devam edebileceğini söyledi.
6

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika İstihbarat toplamak amacıyla politikacılarla cinsel ilişkiye giren Çinli ajan, fark edilince ülkesine kaçtı - Son Dakika


Advertisement