İsveç Prensesi, koronavirüsle mücadele için üç günlük eğitimin ardından hastanede çalışmaya başladı - Son Dakika

İsveç Prensesi, koronavirüsle mücadele için üç günlük eğitimin ardından hastanede çalışmaya başladı

17.04.2020 15:40

İsveç Kraliyet Ailesi'nden olan 35 yaşındaki prenses Sofia, koronavirüs hastalarını tedavi eden sağlık çalışanlarına yardımcı olmak için Sophiahemmet üniversite hastanesinde üç günlük sağlık eğitimi aldıktan sonra sağlıkçıların yardımcısı olarak hastanede göreve başladı.

1

40 yaşındaki prens Carl Philip ile evli olan Kraliçe şimdiye kadar 11 bin 927 vaka ve 1203 ölümün yaşadığı ülkesinde sağlıkçı kadrosuna katıldıktan sonra kendisine onur üyesi sıfatı verildi.

2
Prenses, Sophiahemmet hastanesinde beraber çalıştığı sağlıkçılar ile poz verirken sosyla mesafe kuralına azami özen gösterdi.
3
Prensesin eğitim alıp sağlıkçı olarak göreve başladığı hastane, sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmek için haftada 80 kişiyi eğitiyor.
4
Hastaneden eğitim belgesi alan sağlıkçılar, hastane ya da başka hastanelerde sağlıkçılara yardımcı olmak için görevlendiriliyorlar.
5
Kraliyet ailesi sözcüsü Margaretha Thorgren, yaptığı açıklamada prensesin gönüllü olarak sağlıkçılara katıldığını söyledi.
6
Eski model olan Sofia, 2015 yılında Prens Carl Phillip ile evlendikten sonra kraliyet ailesinin bir üyesi oldu.
7
8
9

YORUMLAR
500

Son Dakika İsveç Prensesi, koronavirüsle mücadele için üç günlük eğitimin ardından hastanede çalışmaya başladı - Son Dakika


Advertisement