Son Dakika Haberleri: İtalya'da Depremden Öncesi ve Sonrası
BBC

İtalya'da Depremden Öncesi ve Sonrası

4 yıl önce

İtalya'da en az 247 kişinin ölümüne neden olan 6.2 büyüklüğündeki depremin ardıdan geriye yıkım görüntüleri kaldı.

1
Depremin merkez üssü her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği Norcia kasabasıydı. Ancak en büyük yıkım, Accumoli ve Amatrice kasabalarında meydana geldi. Hayatını kaybedenlerin büyük kısmı da bu iki kasabadan.
2
Depremin en çok yıkıma neden olduğu yerleşim yerlerinden birisi olan Amatrice'te kasabanın ana caddesindeki bütün yapılar büyük hasar gördü. Yolun sol tarafındaki tüm binalar tamamen çöktü.
3
Amatrice kasabasındaki evlerin büyük kısmı yıkıldı. Kasaba merkezindeki binaların yüzde 80'inin ya yıkıldığı ya da kullanılamaz hale geldiği ifade edildi.
4
Amatrice'teki bir kilise de depremde ağır hasar alan yapılar arasında. Kilisenin tavanının tamamen çöktüğü görülüyor.
5
Amatrice kasabasındaki tarihi saat kulesi yıkılmasa da çevresindeki yapıların büyük kısmı yerle bir oldu. Kasabanın Belediye Başkanı Sergio Pirozzi, "Arama kurtarma ekipleri enkazdan birçok kişiyi çıkardı. Ancak hâlâ yıkık binaların altında insanlar var. Korkarım can kayıpları artabilir" dedi.
6
Accumoli kasabasından bir ev. Ev yıkılmasa da depremde büyük hasara uğradığı görülüyor. Kış aylarında 700 civarında olan Accumoli nüfusu, yaz aylarında turistlerin akınıyla birlikte 2000'e ulaşıyor.
7
İtfaiyenin helikopter ekipleri tarafından çekilen fotoğraflarda kasabanın neredeyse tamamen yerle bir olduğu görülüyor.
8
Depremde büyük hasar gören kasabalardan birisi de Pescara del Tronto. Bu küçük dağ kasabasındaki yollardan birisi yıkılan binaların molozlarıyla kapanmış durumda.
9
Accumoli Belediye Başkanı Stefano Petrucci, yüzlerce kişinin evsiz kaldığını söylüyor. Petrucci Sky TG24 televizyon kanalında konuşurken, "Umarım bizi unutmazlar" dedi.BBC
Haber Yayın Tarihi: 08.10.2016 02:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cem Yılmaz'la ilişkisi biten Defne Samyeli'nden ayrılık sonrası ilk paylaşım! Hayranlarına kötü haber! Reyting rekortmeni dizi için ATV'den şaşırtan karar Taraftarların ''Göğüslerini aç'' tezahüratı yaptığı spor spikerine bir darbe daha! Mahsun Kırmızıgül'ün gerçek adını duyan şoke oluyor! İşte ünlülerin gerçek isimleri Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!