İtalya'nın sahil şehrinde evler 6,5 TL'ye satılıyor! - Son Dakika

İtalya'nın sahil şehrinde evler 6,5 TL'ye satılıyor!

30.01.2020 11:25

Güney İtalya'nın Puglia bölgesinde rüya gibi bir sahil kentinde bir ev sahibi olmak için sadece 1 euro ödemeniz yeterli.

1
Her zaman iç geçirip "ah keşke şöyle deniz manzaralı bir evim olsa" mı demiştiniz? İşte size süper fırsat.
2
İtalya'nın topuk kısmında yer alan Taranto şehri, nüfusunu artırmak için sahili kıyısındaki evleri 1 eurodan satışa çıkarıyor.
3
Taranto, eski şehirdeki nüfusu 25 bin artırmak istiyor.
4
Proje kapsamında ilk olarak 5 ev satışa sunulacak. Eğer sonuç başarılı olursa bu sayı artacak.
5
Taranto'daki 1 euroluk evlere sahip olmak için aranan tek şart; evlerin içindeki tadilat işlerini yaptırmak ve orada yaşamak!
6
Diğer köy ve kasabalardaki projeler gibi bu fırsattan yararlanmak için evi satın alan kişinin evin tüm tadilatlarını kendi cebinden yaptırması ve o evde yaşaması gerekiyor.
7
Taranto Belediye Meclisi'nin tarihi mirastan sorumlu üyesi Francesca Viggiano Taranto'nun artık insanların gittiği bir yer değil, döndüğü bir yer olmasını istediklerini ve bu proje ile de

turizmi canlandırmayı umduklarını söyledi.

8
Taranto'nun tarihi merkezinde 19. yüzyılda yaklaşık 37 bin kişi yaşarken 2010'lar itibariyle bu sayının yaklaşık olarak 2800'e düştüğü belirtiliyor.
9
Taranto, muhteşem mimariyle dolu ve içerisinde turistlere sunacağı pek çok şey barındırıyor.
10
Taranto'da kumlu plajların yanı sıra flamingolara ev sahipliği yapan doğa rezervleri de bulunuyor.
11
Öte yandan Taranto son yıllarda, Avrupa'nın en büyük çelik fabrikası ve bu fabrikanın yol açtığı çevre kirliliği ile haberlere konu olan bir kent.

12
Yerel halk, fabrika nedeniyle oluşan çevre kirliliği ile ilgili sürekli olarak gösteriler düzenliyor.
13

Son Dakika İtalya'nın sahil şehrinde evler 6,5 TL'ye satılıyor! - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • MM: ŞEHRİ BOŞALTAN APTALMI.EVİNİ BARKINI BIRAKIP GİTMİŞ.MAFYA VAR,HAVASI SUYU PİS.ESKİ BİNAYI BEDAVA DENECEK FİYATLARA VERİYORLAR AMA TADİLATA YÜKSEK ÜCRET HARCAMAN BEKLENİYOR.YIKIK DÖKÜK BİNALARI ADAM EDİCEKSİN ŞEHİR SENİN ADAM ETTİĞİN ÇOKÇA PARA HARCADIĞIN BİNALARLA GÜZELLEŞİP TURİST GELEBİLECEK HALE GETİRECEKSİN.BELEDİYE TURİSTTEN VERGİ ALICAK ESNAF PARA KAZANICAK.İTALYA KALKINACAK.ŞEHRİN DİBİNE KOCAMAN ÇELİK FABRİKASI KURULMASINA MÜSADE ETMİŞSİNİZ ŞEHRİ KENDİ ELİNİZLE YAŞANMAZ HALE GETİRMİŞSİNİZ Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • İbrahim Özsoy: Abi işte devlet hizmeti budur. Şimdi böyle haberler ülkemizde yapılınca bizim müteahitler "Ulan ben gidip tek başıma bir köyün hepsini satın alayım" diye düşünüyorlardır kesin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor