İtalyan Ateşi ile Hıza ve Konfora Yolculuk - Son Dakika

İtalyan Ateşi ile Hıza ve Konfora Yolculuk

26.02.2015 14:49

1
Türkiye pazarına girdiğinden beri dikkatleri üzerine çeken Giulietta zorlu bir segmentte tasarımı, konforu ve performansı ile yarışıyor. Esad Sivri Haberler.Com okurları için Alfa Romeo Giulietta'yı test etti.

2

Fiat'ın C-Evo ismini verdiği platformda üretilen Giulietta Fiat Bravo ile benzer özelliklere sahip. Bunu daha çok malzeme elementlerinde görebiliyoruz.

3

Eski bir otomobil olan Alfa Romeo'da tasarım konusunda gelenekçi ama bir o kadar da modern hatlar görmek mümkün.

4

Ön kısımda Alfa Romeo'nun artık alametifarikası olan V harfi şeklindeki ızgarası krom yapısı ve çerçevesi ile oldukça şık.

5

Uzun kaput ve kaput üstündeki rüzgar hatları arabaya nostaljik ve bir o kadar sportif bir hava katmış. Bununla beraber ızgaranın dar oluşu da bu görünümü pekiştirmiş.

6

Yan kısımda bu sportifliği destekleyen en önemli etken arka kapıların kollarının cam çerçeveye gizlenmesi.

7

Tek kapılıymış görünümü sunan Giulietta uzun kaputu, çok kollu jantları ve krom dikiz aynası ile dinamizmin doruklarına çıkmış.

8
Arka bölümde büyük marka logosu ve model ismi göze çarpmakta. Yan kısımlardan gelen omuz çizgileri arkada füze dibini andıran yuvarlak stoplarla buluşmasıyla özgün bir tasarıma kavuşmuş.

9
Giulietta, 4.351 mm uzunluğa, 1.798 mm genişliğe, 1.465 mm yüksekliğe ve 2.634 mm aks aralığına sahip.

10

Alfa Romeo'nun kabinine adımımızı attığımızda kardeş markası Fiat'ın malzemelerini görmek mümkün.

11
Kabindeki krom kaplamalar sportif ruhu ciddi olarak vurgulamış. Yalnız kokpitte kullanılan sert plastik kalite hissini bir miktar düşürmekte.

12

Orta konsola 6.5 inçlik dokunmatik ekranı Fiat modellerinden hatırlıyoruz. İşlevsel ama biraz daha büyük olabilirdi.

13

Havalandırma butonlarının altında DNA ismi verilen, motorun performans karakterine müdahale edebileceğiniz bir şalter yer almakta.

14

DNA sisteminde, A modunda sakin ve ekonomik bir karakterdeyken N'de normal, D yani “Dynamic” modunda ise oldukça performanslı bir karaktere bürünüyor.

15

Yan destekleri güçlendirilen yeni Giulietta'da konfor çıtası biraz daha yukarı taşınmış.

16

Gösterge paneli yuvarlak hatları ile oldukça sportif. Bilgi ekranı ise yine Fiat modellerinden tanıdık.

17

Arka koltuklarda diz ve baş mesafesi başarılı. Özellikle sunroof arka bölümü ciddi ferahlatmış.

18

Alfa Romeo Giulietta, 350 litrelik bagaj hacmine sahip. Derin olan bagajın kullanışlı bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

19

Alfa Romeo Giulietta'nın kaputunun altında 1.6 litrelik Multijet2 motor görev yapmakta. Bu motor 4.000 d/d'de 105 hp güç, 1.750 devirden itibarense 320 Nm tork üretebilmekte.

20

Karlı yollarda test ettiğimiz aracımızın oldukça güçlü bir motora sahip olduğunu söyleyebiliriz. Alt devirlerde biraz isteksiz olsa da çabucak toparlamakta.

21

Giulietta'da ki bu dizel ünitenin yakıt konusunda oldukça ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Testimiz süresince şehir içinde 100 km'de 5.3 lt lik yakıt tüketim değeri elde ettik.

22

Karlı yollarda test ettiğimiz Giulietta'nın yol tutuşunun oldukça başarılı olduğunu tespit ettik. Dynamic modunda yine başarılı bir direksiyon sertliğine kavuşuyor.

23

Aktif ve pasif güvenlik seçenekleri bulunan Alfa Romeo Giulietta, 2010 yılında katıldığı EuroNcap çarpışma testinden 5 yıldız almayı hak kazandı.

24

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD Progression Plus 69.690 tl iken, 1.6 JTD Distinctive 73.300 tl den satılmakta.

Son Dakika İtalyan Ateşi ile Hıza ve Konfora Yolculuk - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çöpçatanlık sitesinde tanıştığı adamı fantezi yalanıyla kandırıp cinsel oyuncakla boğarak öldürdü Sahneye şeffaf kıyafetle çıkan şarkıcı Noah Cyrus isyan etti: Bacak aramı sansürlediğiniz için teşekkürler 638 yıldır dönüyor! Yıldırım'ın asırlara meydan okuyan emanetini görenler hayrete düşüyor İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti