İzlemek için 10 milyon yıllık tepeye koştular! Perseid meteor yağmuru nefes kesti - Son Dakika

İzlemek için 10 milyon yıllık tepeye koştular! Perseid meteor yağmuru nefes kesti

Halk arasında 'yıldız kayması' olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid, bu yıl da Ankara'da 10 milyon yıl önce oluşan Kız Tepesi Tabiat Anıtında fotoğraflandı. Göktaşı yağmuru ortaya seyrine doyum olmayan bir manzara oluşturdu.

1
Gökyüzünde görsel şölen oluşturan meteor yağmurlarının en görkemlisi Perseid meteor yağmuru, 12 Ağustos gecesi Türkiye'den ve Dünya'nın birçok ülkesinden gözlendi.
2
Perseid ve Samanyolu'nun görkemli ışıltıları, Türkiye'de de başta Ankara'nın Nallıhan ilçesi olmak üzere birçok yerde gözlendi. Muhteşem manzaranın tadını çıkarmak isteyenler fotoğraf makinelerini alıp 10 milyon yıl önce oluşan Kız Tepesi Tabiat Anıtında yerlerini aldı.
3
Perseid Göktaşı yağmuru her yıl yaklaşık olarak 23 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmekte. Maksimum meteor yağmuru ise 12 ve 13 Ağustos geceleri olmakta.
4
Perseus Takımyıldızı bölgesinde gözlemlendiğinden Perseid gök taşı yağmuru adı verilmiştir.

5
Perseid meteor yağmuru, Dünya'nın yakınlarından geçen Swift-Tuttle kuyruklu yıldızından arda kalan kalıntılardan oluşur.
6
7
8
9
10
11

Haber Yayın Tarihi: 13.08.2020 09:29

Son Dakika İzlemek için 10 milyon yıllık tepeye koştular! Perseid meteor yağmuru nefes kesti - Son Dakika

YORUMLAR (11)
  • Ss: Siz keyfini, pesinden kosarken su bulamayan ekmek bulamayan musluman aileleri hatirlayim yardim erseniz bundan hmdaha hayirli degilmidir Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Abx: Termosa çayımızı koyduk dağa çıktık çakal çukal sesinden korkup kaçtık sadece 8 tane görebildik Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
  • Abc: O çakallar zararsizdir. Sen şehirdeki değişik çakallardan kork. 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü