Son Dakika Haberleri: İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo

İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo

2 ay önce

İzmir'in Çeşme ilçesinde, organik kısımlarının çürümesi için toprağa gömülen şişe burunlu yunusun iskeleti, 5 yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı.

1
Rektör Budak, eğitim ve araştırmada kullanılacak yunus iskeletinin Tabiat Tarihi Müzesinde de sergileneceğini belirtti. EÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kerim Çiçek ise Türkiye'de yalnızca iki ya da üç örneği bulunan EÜ'deki iskeletin halka açık sergilenen ilk örnek olacağını bildirdi.

2

İzmir'in Çeşme ilçesinde 5 yıl önce ölü bulunan ve Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi Herbaryum Araştırma Merkezi bahçesine gömülen şişe burunlu yunusun iskeleti, Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tümel Tansu Kaya koordinatörlüğünde gerçekleştirilen kazıyla toprağın altından çıkarıldı.

3
İskeletin topraktan çıkarma çalışmalarına öğretim üyeleri ve öğrenciler katılırken, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Çeşme'ye bağlı Ildırı beldesi sahilinde 5 yıl önce ölü bulunan, 2.35 metre uzunluğunda, 250 kilogram ağırlığındaki şişe burunlu yunusun, organik kısımlarının çürümesi için 5 yıl önce toprağa gömüldüğünü ifade etti.

4Haber Yayın Tarihi: 16.10.2019 03:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular