İzzet Keribar'ın Gözünden Kore... - Son Dakika

İzzet Keribar'ın Gözünden Kore...

7 yıl önce

Türkiye'nin fotoğraf duayenlerinden İzzet Keribar'ın, 1956-1957 yılları arasında Kore'de gönüllü asker olarak görev...

1
Türkiye’nin fotoğraf duayenlerinden İzzet Keribar’ın, 1956-1957 yılları arasında Kore’de gönüllü asker olarak görev yaptığı dönemde çektiği fotoğraflar, 29 Aralık’a kadar IFSAK’ta, fotoğraf severlerin beğenisine sunuluyor.

Kaynak :
2

Samsung Electronics Türkiye Dijital Görüntülemeden Sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, konuyla ilgili açıklamasında; "Türkiye'nin fotoğraf duayenlerinden İzzet Keribar'ın Kore'deki askerlik anılarını yansıtan fotoğraf sergisine sponsor olarak destek veriyor olmamız bizi gururlandırıyor. Türkiye ve Kore kültürleri arasındaki benzerliğin yanı sıra, iki ülke arasında 60 yıl öncesine dayanan bir dostluk bağı var. Samsung olarak, bu dostluk bağını daha da kuvvetlendirmek ve gelecek nesillere taşımayı kendimize görev edindik. Bununla birlikte yenilikçi yaklaşımımız ve teknolojimizle pazara yön veriyor olmak ve fotoğrafçılık sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak, en önemli amaçlarımız arasında. Bu amaç doğrultusunda, NX Club çatısı altında projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

3

Türkiye'nin duayen fotoğraf sanatçılarından İzzet Keribar konuyla ilgili olarak şunları söyledi "1950'li yıllarda Kore'deki askerliğim sırasında çektiğim fotoğrafları, Samsung ve IFSAK desteği ile fotoğraf severlere sunuyor olmaktan ötürü çok mutluyum. Askerliğim süresince tanık olduğum, Türk kültürüne ve insanlarına çok yakın bulduğum Kore'yi ve anılarımı paylaşma imkânı bulduğum bu sergi başta olmak üzere, fotoğraf sanatına katkılarından ötürü Samsung'a teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

4

İzzet Keribar'ın Kore'de askerlik yaptığı dönemde çektiği tüm fotoğraflar, 29 Aralık Pazartesi tarihine kadar IFSAK NX Club Galeri'de ziyaret edilebilir.

Haber Yayın Tarihi: 12.12.2013 11:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Türkiye Mehmetçik için sokaklara döküldü, tek yürek oldu! Dikkat günlük hayatımızda sıkça kullandığımız bu nesneler ölümcül koronavirüse yol açabilir! İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler