Japon Kadınları Nasıl Bu Kadar Genç Görünüyor? İşte Sırları... - Son Dakika

Japon Kadınları Nasıl Bu Kadar Genç Görünüyor? İşte Sırları...

19.11.2018 11:59

Japonca ‘Nippon' yani ‘yükselen güneş ülkesi' anlamına gelen Japonya kadınlarının ebedi gençlik için bir iksiri olduğu düşünülebilir. Çok tuhaf olsa da Japon kadınları kaç yaşında olurlarsa olsunlar şişmanlamıyor, gençliklerinden, güzelliklerinden bir şey kaybetmiyorlar. Peki bunu nasıl yapıyorlar?

1
İşte Japon kadınların güzellik sırları...
2
Ciltlerini dikkatlice temizliyor ve nemlendiriyorlar
Ciltlerini dikkatlice temizliyor ve nemlendiriyorlar
Yüzü her akşam temizlemek ve nemlendirmek gerekir. Eğer Japon kadınlar kadar güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, o zaman şu şekilde temizleme işlemi yapın: Temizleyiciyi veya kremi ellerinizde ısıtın. Fırça yardımıyla kremi çenenizden kulaklarınıza, burnunuzdan yanaklarınıza, kulaklarınıza ve şakaklarınıza doğru yayıp yedirin. Tüm bunlar hafif masaj hareketleriyle ve 3 kez yapılmalıdır. Ancak kremi sadece bir kez uygulamalısınız.
3
Haftada bir bütün gün süren banyo günleri düzenliyorlar
Haftada bir bütün gün süren banyo günleri düzenliyorlar
Japonya'daki insanlar antik çağlardan beri onsens denen termal kaplıcalarda banyo yapıyorlar. Bunun vücudu mineral bakımından zenginleştirdiğine, kan dolaşımını artırdığına, sağlıklı uykuya neden olduğuna inanılıyor. Japon kadınlar ayrıca en az yarım gün telefonlarını kapalı tutup birkaç saat radyasyondan uzak kalıyor. Banyoda sık sık kese yapan Japon kadınlar uzun bir süre boyunca kaslarının rahatlaması için ılık suda yatıyor. Banyodan sonra ciltlerini vücut yağıyla yağlıyorlar. Bu uygulamaları düzenli yapıldığında lenf akışı iyileşir, kas spazmları rahatlar ve stresi azaltır.
4
Anti-aging masajını düzenli olarak uyguluyorlar
Anti-aging masajını düzenli olarak uyguluyorlar
Japonya'nın en iyi güzellik uzmanlarından biri olan Chizu Saeki, kendinize özel bir masaj yaptırmanızı tavsiye ediyor. Her gün uyguladığınız taktirde cildinizin sıkılaşacağını söyleyen Chizu, bunun kırışıklıklara veda ya da yaşlanmayı erteleyebileceğiniz anlamına geldiğini iddia ediyor.
5
Her türlü havada ciltlerini korurlar
Her türlü havada ciltlerini korurlar
Cilt beyazlatma için kullandıkları pirinç unu ve sütünden yapılan karışım geçmişte kalsa da hala buna bağlı kalıyorlar. Japon kadınlar ciltlerini korumak için güneşten uzak duruyorlar. Bu nedenle ultraviyole ışınlarından korunmak için yüksek bir güneş koruyucu krem kullanıyorlar. Japon kadınların ciltlerine baktığınızda bunun gerçekten işe yaradığını fark edebilirsiniz.
6
Ciltlerine makyajsız gün düzenliyorlar
Ciltlerine makyajsız gün düzenliyorlar
Haftada en az bir kez cildin nefes alması ve dinlenmesi için makyaj yapmazlar. Bu günde sadece temizleyici ve nemlendirici kremler kullanmayı tercih ederler.
7
Dengeli bir diyete sahipler
Dengeli bir diyete sahipler
Güzellik içten gelir. İyi hissetmek ve muhteşem görünmek için Japon kadınlarının beslenme sisteminin ana ilkelerine uyabilirsiniz. Günde en az 1,5 litre su için. Bir beslenme takvimine göre yemek yiyin. Abur cuburu hayatınızdan çıkarın. Vitamin alın. (Ama önce doktora başvurun) Daha fazla deniz ürünleri ve sebze tüketin. Günde mutlaka bir defa yeşil çay için.

YORUMLAR
500

Son Dakika Japon Kadınları Nasıl Bu Kadar Genç Görünüyor? İşte Sırları... - Son Dakika


Advertisement