Japon Kızların Şaşırtan Trendi - Son Dakika

Japon Kızların Şaşırtan Trendi

8 yıl önce

1
Her ülkenin kendini giyim tarzları üzerinden tanımlayan alt kültürleri vardır. Örneğin gotikler ve hippiler, Batı ülkelerinden çıkan alt kültürler.
2
Japonya'nınsa kendilerine İngilizce argoda kız "girl" kelimesinden bozma "gals" ismini veren "kızları" var.
3
Bu genç kızların görünüş biçimi, davranış ve konuşma tarzı, geleneksel Japon kadını imajından oldukça farklı. 1990'larda popüler olmaya başlayan bu grubun stili zaman içinde evrilmiş olsa da, mini etek, platform topuklar ve kocaman gözler kızların vazgeçilmez özelliklerinden.
4
Bu, geçmişte hoşgörüyle karşılanmayan bir başkaldırı tarzıydı. Ancak harcama gücü ve cüretkar bir tarza sahip olan bu 'kızlar ', artık popüler olmanın yanı sıra kültürel bir ihracat haline gelebilecek kadar ün kazandı.
5
Kendilerine Japonca'da kız anlamına gelen 'gyaru' adını takan bu gençler, ülke ekonomisinin canlılığa kavuştuğu yılların eseri.
6
Onlar, dikkat çekmek isteyen şehirli gençler. Moda anlayışlarıysa uzun çoraplar, dolgu topuklu ayakkabılar, gümüş renginde saçlar ve bronz ten olmak üzere bir sürü farklı çılgınlıktan oluşuyor.
7
'Gals' arasında en çılgın olduğu düşünülen grup Yamanba adını almıştı. Yamanba kızları, koyu tenlerinin üzerine beyaz farlarını gözlerinin çevresinde geniş halkalar halinde sürerek kendilerine panda görünümü veriyorlardı. Anne olan 'kızlar' tarzlarından vazgeçmiyor.
8
Bazı kadınlar, 'gyaru' kültürünü diğerlerinden daha çok benimsiyor. Japonya'nın en büyük reklamcılık grubu Dentsu'dan Mihoko Nişii, yapılan araştırmalara göre 18 ila 34 yaşları arasındaki kadınların yüzde 12'sinin kendini bir 'gal' olarak gördüğünü söyledi.
9
Nişii, 'Ama konuştuğumuz kadınların yarısından fazlası kendini 'yarım kız' anlamına gelen 'pa gal ' olarak tanımlıyor. Onlar 'kızlar' gibi görünmese de gözlerini büyütmeyi ve aşırı lüks ürünleri seviyorlar' diyor.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

Haber Yayın Tarihi: 30.11.2012 11:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor Erzurum'da gizemli yol! Boşta bırakılan araçlar kendi kendine yokuş çıkıyor Her gün 200 metreyi kendi kendine yürüyordu! Sırrı ortaya çıktı