Japonya'da 19 Engelliyi Katleden Caniden Tepki Çeken Poz! - Son Dakika

Japonya'da 19 Engelliyi Katleden Caniden Tepki Çeken Poz!

27.07.2016 14:33

Satoşi Uematsu, II.Dünya Savaşının ardından Japonya'da ilk defa 19 kişiyi uykusunda öldürerek büyük bir katliamı imza attı, işte olayın tüm ayrıntıları...

1
Japonya'daki bir engelli bakımevindeki 19 kişiyi bıçaklayarak öldüren Satoşi Uematsu, polis aracıyla götürülürken kendisini görüntüleyen gazetecilere gülerek poz verdi.

2
Sagamihara kentindeki bakımevine girerek, 19 engelliyi uykusunda öldüren, 26 kişiyi de ciddi şekilde yaralayan 26 yaşındaki Uematsu, katliamdan dakikalar sonra Twitter'da bir fotoğrafını paylaştı ve altına da "Dünyada barış olsun. Güzel Japon!" diye not düşmüştü.

3
Bakımevinin penceresini çekiçle kırarak içeri giren ve Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük toplu cinayetini gerçekleştiren Uematsu, polise verdiği ifadede, "dünyayı engellilerden arındırmak" için böyle bir katliam yaptığını söylemişti.

4
Geçmişte söz konusu bakımevinde çalışan ve Şubat'ta işten atılan Uematsu, aynı ay Japonya parlamentosunun alt kanadının başkanına gönderdiği mektupta, yüzlerce engelliyi öldüreceğini söyleyerek, acımasız planının ipuçlarını vermişti.

5
Uematsu'nun Akihiro Hasegawa adlı komşusu, saldırganın geçmişte çalıştığı bakımeviyle sırtındaki dövme nedeniyle problem yaşadığını söyledi. Japonya'da suç çetelerine mensup kişilerin dövmeli olması, dövme yaptıran insanlara şüpheyle bakılmasına neden olabiliyor.

6
7
8
9
10

YORUMLAR
500

Son Dakika Japonya'da 19 Engelliyi Katleden Caniden Tepki Çeken Poz! - Son Dakika


Advertisement