Kaburga Kemiği Neden Aldırılır? - Son Dakika

Kaburga Kemiği Neden Aldırılır?

26.01.2018 15:53

Kaburga Kemiği Aldırmak; yıllardır halk arasında bir efsane haline gelmiş olan söylentiler nedeniyle tam olarak anlaşılamamış ya da yanlış anlaşılmış bir girişimdir. Peki ama neden yapılır?

1
Güzel bir kadın vücudu deyince aklımıza ne gelir? Dolgun bir kalça, orta boy göğüsler ve ince bir bel. Genel olarak kafamızda tam olarak böyle bir vücut canlanır. Özellikle ince belli olmak, bir kadın için önemli özelliklerden biridir.

2
Vücut kontur düzeltme işlemi
Vücut kontur düzeltme işlemi
Bu ameliyat temel olarak bir vücut kontur düzeltme işlemidir. Vücudunda belli bir incelme isteyen hasta eğer beli geniş ve kısa görünümlüyse bu ameliyat için değerlendirilebilir.

3
Beli ince göstermek için
Beli ince göstermek için
Kaburga alınmasından kasıt 12'nci, serbest kaburga dediğimiz kaburganın alınması ile belin daha ince gösterilmesi. Bazı insanlarda bu 12'nci kaburga biraz daha belirgin, çıkık olur. Ne kadar yağsız, kilosuz da olsalar bel olduğundan kalın görünür. Aslında bu uzun süredir bilinen bir yöntem. Ama doktorlar tarafından çok önerilmeyen bir operasyon olarak tanımlanıyor.

4
Genel anesteziyle yapılan estetikte, karın cildi, kasık bölgesinde kalacak bir kesi yardımıyla kaburgalara kadar açılır. En altta duran kaburgalar bu aşamada belin tam yan tarafını daha oyuk bırakacak şekilde geriye çıkarılırlar. Yani kaburgaların tam olarak alınması söz konusu değildir. Sadece ön taraftan birleşmeyen 11. ve 12. kaburga kemiklerinin konumu değiştirilir. Aynı zamanda karın germe operasyonu da gerçekleştirilir. Böylece kişiye fit bir karın ve ince bir bel kalır.

5
Birçok doktorun ve kadının çekincesi bu operasyonun diğer adının ‘kaburga aldırma' olması. Kaburga kemiklerinin tam olarak çıkarılması ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Çünkü kaburgalar sadece ciğerlerimizi değil, diğer organlarımızı da büyük ölçüde koruyan kompleks bir yapıdır. Doktorlar, elbette bunun bilincindedir ve bel inceltme operasyonlarında kaburgaları tam olarak almazlar.

6
Öte yandan özelikle Avrupa'da ve Amerika'da birçok ünlünün daha estetik bir görüntü için başvurduğu, geri kalan birçok ünlünün de yaptırdığı dedikodusundan kurtulamadığı bir operasyon.

7
Operasyonu düşününce ilginç, hayaller de aklımıza gelmiyor değil açıkçası. Kim Kardashian, Jane Fonda, Janet Jackson, Britney Spears, Cher, Elizabeth Taylor gibi ünlü isimlerin yaptırdığı, Türkiye'den de Cansu Taşkın'ın yaptırdığı iddia ediliyor.

8

YORUMLAR
500

Son Dakika Kaburga Kemiği Neden Aldırılır? - Son Dakika


Advertisement