Kaddafi'nin Sarayı İlk Defa Görüntülendi - Son Dakika

Kaddafi'nin Sarayı İlk Defa Görüntülendi

07.12.2012 07:39

1
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin 42 yıllık iktidarında komuta merkezi olarak kullandığı Bab-ül Aziziye Sarayı, artık enkaz durumda. NATO savaşlarının vurduğu saray, ilk kez Kanal 7 televizyonu tarafından görüntülendi.
2
(Kaddafi'nin sarayının bombalanmadan önceki hali) Çok sayıda ülke liderini ağırladığı ve devrim sürecinde NATO Savaş uçakları tarafından vurulan Bab-ül Aziziye Sarayının enkazında şimdi kimsesizler barınıyor.
3
(NATO savaş uçaklarının sarayda vurduğu bir yerleşke) Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin meşhur çadırı, sembol niteliği taşıyan uçak tutan el heykeli, bir çok devlet muhafızlarının evleri ile santral ve silah deposu olarak kullanılan dev tünellerin bulunduğu yerleşke şimdi kaderine terk edilmiş durumda.
4
(Karargahın içi) Kaddafi'ye karşı başlatılan isyana müdahil olan NATO, Haziran 2011'de savaş uçaklarıyla Bab-ül Aziziye'yi bombardımana tuttu. 60 yaşına basan Kaddafi'nin Sarayına tam 60 füze atıldı. 70 dönüm arazi üzerine kurulan yerleşke yerle bir edildi.
5
Sarayın giriş kapısı
6
Karargahın içi

7
Devrim sürecinde yakılan araçlar
8
Devrim sürecinde yakılan araçlar
9
Sarayın surları

10
Sarayda vurulan bir yerleşke

11
Sarayın surları

12
Sarayda vurulan bir yerleşke

13
Sarayda vurulan bir yerleşke

14
Kaddafi'nin gizli tünellerinden birinin girişi

15
Kaddafi'nin gizli tünellerinden birinin çıkışı

16
Kaddafi'nin gizli tünellerinden birinin içi

17
Kaddafi'nin gizli tünelleri

18
19
20
21
22

Son Dakika Kaddafi'nin Sarayı İlk Defa Görüntülendi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

İçine şeytan kaçtı diye medyuma götürdüğü kızı tarafından parçalara ayrıldı Poz uğruna kayalıklara tırmanan model dengesini kaybedince suya düştü İtalya'nın bir köyünde 9 TL'ye ev sahibi olunuyor! Almak için tek bir şart var Dünyanın en büyük elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen model her gün kendine dolgu yapıyor Fahriye'nin dönüşü muhteşem oldu! Eskisinden daha fit