Son Dakika Haberleri: Kaddafi'nin Sarayı İlk Defa Görüntülendi

Kaddafi'nin Sarayı İlk Defa Görüntülendi

8 yıl önce

1
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin 42 yıllık iktidarında komuta merkezi olarak kullandığı Bab-ül Aziziye Sarayı, artık enkaz durumda. NATO savaşlarının vurduğu saray, ilk kez Kanal 7 televizyonu tarafından görüntülendi.
2
(Kaddafi'nin sarayının bombalanmadan önceki hali) Çok sayıda ülke liderini ağırladığı ve devrim sürecinde NATO Savaş uçakları tarafından vurulan Bab-ül Aziziye Sarayının enkazında şimdi kimsesizler barınıyor.
3
(NATO savaş uçaklarının sarayda vurduğu bir yerleşke) Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin meşhur çadırı, sembol niteliği taşıyan uçak tutan el heykeli, bir çok devlet muhafızlarının evleri ile santral ve silah deposu olarak kullanılan dev tünellerin bulunduğu yerleşke şimdi kaderine terk edilmiş durumda.
4
(Karargahın içi) Kaddafi'ye karşı başlatılan isyana müdahil olan NATO, Haziran 2011'de savaş uçaklarıyla Bab-ül Aziziye'yi bombardımana tuttu. 60 yaşına basan Kaddafi'nin Sarayına tam 60 füze atıldı. 70 dönüm arazi üzerine kurulan yerleşke yerle bir edildi.
5
Sarayın giriş kapısı
6
Karargahın içi

7
Devrim sürecinde yakılan araçlar
8
Devrim sürecinde yakılan araçlar
9
Sarayın surları

10
Sarayda vurulan bir yerleşke

11
Sarayın surları

12
Sarayda vurulan bir yerleşke

13
Sarayda vurulan bir yerleşke

14
Kaddafi'nin gizli tünellerinden birinin girişi

15
Kaddafi'nin gizli tünellerinden birinin çıkışı

16
Kaddafi'nin gizli tünellerinden birinin içi

17
Kaddafi'nin gizli tünelleri

18
19
20
21
22Haber Yayın Tarihi: 07.12.2012 07:39 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği Madonna'nın kızı sanat için herkesin önünde soyunup sevişti! Sosyal medya karıştı