Kaddafi'nin Son Anlarını Şoförü Anlattı - Son Dakika

Kaddafi'nin Son Anlarını Şoförü Anlattı

27.10.2011 18:18

1
İngiliz The Guardian gazetesi, Libya devrik lideri Muammer Kaddafi'nin şoförü Huneiş Nasr'la konuştu.
2
Nasr, başkent Trablus'un muhaliflerin eline düşmesinin ardından Kaddafi'yle birlikte Sirte'ye kaçtıklarını, burada ise saldırıya uğramamak için sürekli yer değiştirdiklerini söyledi.
3
Muammer Kaddafi'nin 20 Ekim'de Sirte'den ayrılmaya karar verdiğini belirten Nasr, "Çünkü yoğun çatışma sonrası harabeye dönen kentte yiyecek bulmakta bile sıkıntı çekiyorduk" dedi.
4
"Sirte'den kaçarken aniden NATO savaş uçaklarının saldırısına uğradık" diyen şoför Nasr, "Üzerimize bomba yağdırıyorlardı, her tarafta patlamalar oluyordu."
5
"Kısa süre sonra isyancıların üzerimize doğru geldiklerini gördük" şeklinde konuştu.
6
NATO ve isyancıların saldırısı sonrasında Kaddafi'nin aracından inerek, bir menfeze sığındığını belirten 60 yaşındaki Nasr, "Yüzünde korku ifadesi yoktu, ancak nasıl davranması gerektiğini bilmiyordu. Onu ilk defa böyle kararsızlık içinde görmüştüm" dedi.
7
Muammer Kaddafi'yle aynı aşiretten olan Nasr, muhaliflerin saldırısı sırasında kendisinin teslim olduğunu, bir dipçikle başına darbe aldıktan sonra yere yığıldığını da belirtti.
8
Kaddafi'nin kendisine 300 İngiliz sterlini maaş verdiğini belirten Nasr, "30 yıl onun yanındaydım."
9
"Allah şahidim olsun ki, hiçbir zaman kötü bir davranışını görmedim. Patronum bana iyi davranıyordu" şeklinde konuştu.

Son Dakika Kaddafi'nin Son Anlarını Şoförü Anlattı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti