Kadıköy'de İşçiler Birbirine Girdi - Son Dakika

Kadıköy'de İşçiler Birbirine Girdi

15.02.2009 18:08

1
TÜRK-İŞ, DİSK ile KESK öncülüğünde Kadıköy'de düzenlenen “Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz: İşsizliğe ve Yoksulluğa Karşı Birleşik Mücadele, Emek ve Demokrasi Mitingi”nde, “Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklanan Mustafa Özbek'in genel başkanı olduğu TÜRK-İŞ'e bağlı Türk Metal Sendikası ile DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası üyeleri arasında arbede yaşandı.
2
Kadıköy İskele Meydanı'nda devam eden miting sırasında DİSK'e bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası (Birleşik Metal-İş) üyeleri, “Hain Mustafa Özbek hesap verecek” yazılı pankart açtı. Bunun üzerine, platformun diğer tarafında bulunan TÜRK-İŞ'e bağlı Türk Metal Sendikası üyesi 20-25 kişilik grup da “Özbek nereye biz oraya”, “Özbek'e uzanan eller kırılsın” şeklinde sloganlar attı.

3
Bir süre sonra da bu 2 grup arasında arbede çıktı. Gruplar, miting düzenleme komitesi görevlilerinin araya girmesiyle sakinleştirildi.

4
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, konuşmasının bu bölümünde, “Mustafa Özbek, değerli hizmetlerde bulunmuştur. İnşallah en kısa zamanda suçluluk hali bitecek ve tahliye olacaktır rahat olun” dedi.
5
Konuşma sırasında Türk Metal Sendikası üyeleri, tekrar Özbek lehine slogan attı. Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi gruptan bazı kişiler ile onlara destek veren diğer sendika üyelerinden bazıları da bu gruba müdahale etti.

6
Kavga sırasında bayrak ve pankartlar için getirilen sopalar kullanıldı. Yaklaşık 10-15 dakika kavgayı sürdüren gruplar, duruma müdahale eden polislerce birbirinden ayrıldı. Polis, çember içine aldığı Türk Metal Sendikası üyelerini miting alanı dışına çıkarttı.

7
Olaylar sırasında her iki taraftan da bazı kişilerin yaralandıkları görüldü.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Kadıköy'de İşçiler Birbirine Girdi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement