Kadın milletvekili karantina kurallarını hiçe saydı! Olayın ardından 'yasak aşk' çıktı - Son Dakika

Kadın milletvekili karantina kurallarını hiçe saydı! Olayın ardından 'yasak aşk' çıktı

31.05.2020 15:57

İngiltere'de İşçi Partisi Milletvekili Rosie Duffield'in, yasak aşk yaşadığı evli yönetmenle buluşmak için karantina kurallarını hiçe saydığı ortaya çıktı. Olay ülkede infiale sebep olurken Duffield, gelen tepkiler nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı.

1
İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın başdanışmanı Dominic Cummings skandalının ardından bir yasak aşk skandalı daha patlak verdi. Koronavirüsün etkili olduğu İngiltere'de sokağa çıkma kısıtlamaları olduğu dönemde yaşanan bir olay ise, istifa getirdi.

2
İngiltere'de sokağa çıkma kısıtlamalarına uymadığı gerekçesiyle görevden alınması istenen Başbakan Boris Johnson'ın başdanışmanı Dominic Cummings, hükümetin en kritik isimlerinden biri olarak gösterilmişti.
3
Cummings'in sokağa çıkma kısıtlamalarının yürürlükte olduğu bir dönemde, ailesiyle birlikte anne ve babasını ziyaret ettiğinin ortaya çıkmasıyla başlayan tartışmalar, İngiltere'de son günlerde gündemin bir numaralı maddesini oluşturmuştu.
4
Şimdiyse yeni bir skandal patlak verdi. Bir İşçi Partisi milletvekili, evli sevgilisiyle gizlice buluşmak için sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal ettiği ortaya çıktı.

5
İşçi Partisi Milletvekili Rosie Duffield, televizyon yönetmeni sevgilisi James Routh ile buluşmak için koronavirüs kısıtlamalarını ihlal ettiğini itiraf etti.
6
Özür dilemek zorunda kalan Rosie Duffield, aynı zamanda gelen tepkiler nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı.

7
Skandalı İngiliz Daily Mail gazetesi ortaya çıkardı. Rosie Duffield'a nisan ayında evli yönetmen ile buluşarak "beş saat boyunca yürüyüş yapması" sorulunca Duffield gerçeği açıklamak zorunda kaldı.
8
James Routh'un karısı ile birlikte başka bir mülkte yaşarken, Canterbury Milletvekili Duffield'ı kendi mülkünde ziyaret ettiği de ortaya çıktı.
9
48 yaşındaki Duffield, kendisi ve yasak aşkının "son derece zorlu olan bu kişisel süreci, mümkün olduğunca sorumlu bir şekilde geçirmeye" çalıştıklarını söyledi.
10
Rosie Duffield, "Bu süreçte yönergeleri ihlal ettiğimiz için özür dilerim." ifadelerini kullandı.

11
İşçi Partisi ise, bir açıklama yaparak milletvekilleri Bayan Duffield'ı hızlı bir şekilde özür dilediği için övdü.

12

Son Dakika Kadın milletvekili karantina kurallarını hiçe saydı! Olayın ardından 'yasak aşk' çıktı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)
500
Advertisement