Son Dakika Haberleri: Ünlü Mankenin Tampon Yüzünden Bacağı Kesildi

Ünlü Mankenin Tampon Yüzünden Bacağı Kesildi

2 yıl önce

Gördüğünüz bu güzel kadın belki de dünyanın en kulağa olağan dışı gelen sebep yüzünden bacaklarından oldu. 29 yaşındaki genç model Lauren Wasser, ağır hastalık geçiriyordu. Hem kendisi hem de çevresindekiler tabi ki grip olduğunu düşündüler en başta. Ancak işler hiç de umdukları gibi değildi. Çünkü duydukları karşısında gerçekten büyük bir şok yaşadılar...

1
Kaliforniyalı model Lauren Wasser 2012 yılında şaşırtıcı bir sebepten ötürü bacaklarını kaybetti. Lauren'in başına kötü bir şey geldi ve doktorlar sağ bacağını ampüte etti. Şimdi Lauren bütün kadınları aynı hataya düşmemeleri konusunda uyarıyor.

2
Kaliforniyalı model Lauren Wasser, 2012 yılında hastaneye grip şikayetiyle gitti. Muayene sonrasında grip olmadığı, bakterilerin salgıladığı toksinler sonucunda meydana gelen toksik şok sendromuna sahip olduğu görüldü.

3
Enfeksiyonun ise tampondan kapmış. Tamponlar saatlerce kullanıldığı takdirde çeşitli nedenlerden toksik şok sendromuna neden oluyorlar. Sendromun sonucunda Lauren bir hafta komada kaldı. Uyanmasının hemen ardından sağ bacağı ampüte edildi. Henüz 24 yaşındaydı.

4
Lauren başına gelenlerden sonra bütün kadınları konu hakkında uyarmaya başladı. 'Kimse aynı şeyleri yaşamamalı' Lauren, sözlerine şöyle devam ediyor “Birkaç ay içinde diğer bacağımın da ampüte edilme ihtimali var. Bunu hiçbir kadının yaşamaması için herkesi uyarmaya çalışıyorum”

5
Lauren, kullandığı hijyenik tampon markasına karşı büyük bir savaş başlattı. Lauren “Vajina, birçok hayati organımızı etkiliyor. Tüketicilerin tamponların nelere yol açabileceğini bilmeleri gerekiyor” dedi. Maalesef Lauren'in diğer bacağı da ampüte edildi.

6
Diğer bacağı da ampüte edildikten hemen sonra bir bacağı ampüte edilen paralimpik atlet Amy Purdy ile çektirdiği fotoğrafı paylaşan Lauren şunları söyledi: “Hayat yeniden farklılaşmak üzere! Mücadelemden vazgeçmeyeceğim ve hayata yeni bir sayfa açmaya hazırım.”

7
TOKSİK ŞOK SENDROMU NEDİR?
TOKSİK ŞOK SENDROMU NEDİR?
Dünyada bir çok kadın her gün bu sorun ile karşı karşıya kalıyor. Vajinal tampon kullanımı sonucu ortaya çıkabilen Toksik Şok Sendromu'na yakalanan Lauren, bu hastalık nedeniyle ölümden döndü. Kullanım talimatlarına uyulmadığında ortaya çıkan bu sendromun sebebi genellikle tamponların uzun süre vajinada bırakılması olabilir.

8
En basit anlatımla toksik şok, bakteriler için oldukça iyi bir besiyeri oluşturan kanın vajinada uzun süre beklemesi sonucunda genital bölgede normal şartlarda bir soruna yol açmadan bulunan bakterilerin hızla çoğalarak yaydıkları toksinlerin kadının kanına geçmesi sonucu oluşmaktadır.

9
Toksik Şok Sendromun Belirtileri; • Aniden yükselen ve 38 dereceyi geçen ateş

• Baş ağrısı

• Bulantı ve kusma

• İshal

• Bilinç değişiklikleri

• Vücutta yaygın kaşıntı

• Yaygın eklem ağrıları

10
11
12
13Haber Yayın Tarihi: 22.01.2018 02:45 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!