Kadın Suçlular - Son Dakika

Kadın Suçlular

22.02.2012 18:35

1
1910 ile 1930 arasında çekilen bu kareler, o dönemde Avustralya'daki sosyal hayatı ve özellikle de kadınların rolünü anlamak açısından çok önemli...
2
DOROTHY MORT:

Mort, 21 Aralık 1921'de kendisinden ayrılmak isteyen genç sevgilisi Dr. Claude Tozer'ı öldürdü. O sırada 32 yaşında olan Mort, başarısız bir intihar girişiminin ardından yakalandı.

3
CLARA RANDALL:

Randall, Bondi'de bulunan evine hırsız girdiği ve mücevherlerinden bir kısmının çalındığı gerekçesiyle polise şikayette bulundu. Daha sonra Randall'ın mücevherlerini rehin verdiği ortaya çıktı. Randall, 18 ay hafif angarya cezasına çarptırıldı.

4
EDITH ASHTON:

Ashton hem evinde gizli gizli kürtaj operasyonları gerçekleştiriyor hem de hırsızlık yapıyor ve çalıntı mal satıyordu. Medyanın “sosyal bir kişilik” olarak nitelendirdiği 37 yaşındaki kadının kürtaj sırasında iki kadının ölümüne sebep olduğu iddia ediliyordu.

5
ADA MCGUINNESS:

Hargreave'de yaşayan McGuinness'in Avustralya'nın en azılı kokain satıcılarından biri olduğu iddia edildi.

6
HAZEL MCGUINNESS:

Ada McGuinness'in kızı Hazel da aynı zamanda, benzer suçlamalarla mahkemeye çıkarıldı ancak kefaletle serbest bırakıldı.

7
FAY WATSON:

Yeni Güney Galler Polis Gazetesi'nde 1928 yılında haber olan Watson, Darlinghurst'te bir evde tutuklandı. Watson kokain taşımaktan suçlu bulundu ve 10 sterlin cezaya çarptırıldı.

8
VERA CRICHTON:

İki kadınla birlikte üçüncü bir kadının düşük yapmasına neden olmakla suçlanan Crichton'a ceza verilmedi ancak üç yıl içinde mahkemeye çağırılıp cezalandırılabileceği söylendi.

9
E. WALKER:

Walker hakkında hiçbir şey bilinmiyor ancak pejmürde kılığı dolayısıyla evsiz olduğu tahmin ediliyor.

10
ELIZABETH SINGLETON:

Birçok kez para karşılığı seks yapmaktan suçlu bulunan Singleton, polis kayıtlarında sıradan bir hayat kadını olarak nitelendiriliyordu. Long Bay'de hapse atılan Singleton'a verilen cezanın detaylarıyla ilgili bilgilere erişilemiyor.

11
ELIZABETH RUDDY:

Andrew Foley isimli bir kişinin evinden hırsızlık yapmakla suçlanan Ruddy, 12 ay ağır angarya cezasına çarptırıldı.

12
EUGENIA FALLENI:

Harry Crawford takma adıyla erkek kılığında dolaşan Falleni, 1913 yılında Annie Birkett isimli dul bir kadınla evlendi. Falleni'nin Birkett'i öldürmesi medyada büyük olay oldu. Falleni, gazetelerde “erkek-kadın” katil olarak nitelendirildi.

13
JESSIE LONGFORD:

Dönemin tanınmış hırsızlarından, 30 yaşındaki Longford, efsanevi gizli polis Constable CJ Chuck tarafından yakalandı. Chuck suçlular arasında “The Shadow” (Gölge) olarak biliniyordu.

14
ANNIE MATTHEWS:

Bu yaşı geçkin suçlu hakkında bilinen tek şey 634LB sabıka numarasıyla 3 Temmuz 1924'te tutuklanmış olduğu.

15
DORIS POOLE:

Poole, kıyafet ve mücevher çalmak suçlamalarıyla Newtown Polis Mahkemesi'nin önüne çıkarıldı. Daha önce de Kuzey Sydney'de benzer bir suçla yargılanan Poole'a altı aylık hafif angarya cezası verildi.

16
JEAN WILSON:

Hırsızlıktan defalarca hüküm giyen 23 yaşındaki Wilson, kolayca paraya dönüştürebileceği için mücevher çalmayı tercih ediyordu. Wilson ayrıca işverenini de soymuş ve 12 ay hapis yatmıştı.

17
AMY LEE:

Mahkemede, “Kokain bağımlılığı kurbanı olana kadar hoş bir kızdı” diye nitelendirilen 41 yaşındaki Lee'nin kuru, lekeli cildi de uyuşturucu kullandığının bir işareti gibi.

Son Dakika Kadın Suçlular - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı 400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı