Kadına Şiddet! - Son Dakika

Kadına Şiddet!

10.12.2010 13:06

1
"Kadına şiddet, aile içi şiddet gibi hak ihlalleri daha büyük suçlardan, daha büyük günahlardandır.."
2
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Özellikle kadına karşı ayrımcılık, kadına karşı şiddet, aile içi şiddet gibi gizli mekanlarda yapılan hak ihlalleri, daha büyük suçlardan, daha büyük günahlardandır" dedi.

3
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 10- 12 Aralık tarihleri arasında Afyonkarahisar´daki Oruçoğlu Termal Otel´de düzenlenen ´Güncel Dini Meseleler İstişare Toplantısı-3´ Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez´in açılış konuşmasıyla başladı.
4
Konuşmasında din ve ekonomi arasındaki ilişkiye değinen Başkan Görmez, "İslam zaviyesinden bakıldığında iktisat, sadece ticari hayata inhisar (tek başına sahip olma) edilemeyecek kadar kapsamlı ve şümullü (geniş kapsamlı) bir kavramdır. İktisat, kazanma yani iktisap ve harcamadan yani infaktan tutun, hayatın bütün alanlarında itidalden ibarettir. İtikatta iktisat, ibadette iktisat, hayatın her alanında iktisat..." diye konuştu.
5
Bütün iktisadi haksızlıkların temelinde ´sen çalış ben yiyeyim´ bencilliğinin yattığını belirten Prof. Dr. Görmez, "Benciliğinin mağlubu olan insan, aldatmaktan, sömürmekten, zulmetmekten çekinmez. İslam sömürü düzenine karşı son derece sade ve külli hükümler getirmiştir. Bu hükümler, insanlık bencillik marazıyla malul olduğu sürece, konduğu günkü tazeliğini ve canlılığını sürdürmeye devam edecektir" şeklinde konuştu.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika Kadına Şiddet! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı