Kadınlar Neden Dekolte Giyer? - Son Dakika

Kadınlar Neden Dekolte Giyer?

27.03.2012 11:33

1
ABD'li klinik psikolog Dr Jennifer Baumgartner kadınların içlerinde gizlenen arzu ve ihtirasların giydikleri kıyafetlerle ortaya çıktığını yeni kitabında okuyucularıyla paylaştı.
2
Dr. Baumgartner'a göre günlük kıyafetlerinde göğüs dekoltesini tercih eden kadınlar hayatlarında onları kontrol edecek bir güç arayışı içinde oluyor.
3
Dr. Baumgartner kıyafetlerini gereğinden fazla takıyla süsleyen kadınların özgüven eksikliği olduğunu söylerken taktıkları mücevherlerle etrafı büyülemeye çalışanların genellikle maddi sıkıntısı olduğunun altını çizdi.
4
Dr. Baumgartner kıyafetlerle duygular arasındaki ilişkiyi şu sözlerle anlattı:
5
"Giydiklerimiz iç dünyamızda olan her şeyi dış dünyaya yansıtan bir ayna gibidir."
6
"Duygularınız ve düşünceleriniz yatak odanızdaki dolabınızda üst üste sıralanmış olarak sizi bekler."
7
"Tek yapmanız gereken hissettiklerinizi seçtiğiniz kıyafetle üzerinize giymektir.”
8
Dr. Baumgartner'a göre ofiste gömlek düğmelerini boynuna kadar ilikleyen kadınlar patronlarına “Dişiliğin ön plana alınması zayıflığın göstergesidir” mesajını veriyor.
9
Kitapta yer alan bir diğer örnekte de genç ve yaşlı kadınlar karşılaştırılıyor.
10
Çok kısa bir etekle dışarı çıkan bir genç kız insanların dikkatini çekme isteği içindeyken benzer bir kıyafetle sokağa çıkan yaşlıca bir kadın yaşını inkar etme eğilimi içinde.

Son Dakika Kadınlar Neden Dekolte Giyer? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

En acı ihmal! Sigara, odada oyun oynayan dört çocuğu hayattan kopardı Aliş'in uğruna başlık parası biriktirdiği Ayşe büyüdü! Güzelliğine diyecek kelime yok TIME dergisi 'Yılın Kişisi' anketini başlattı! Listede Türkiye'den de bir isim var Zorlu yolculuk başladı! Kurt sürüsü saldırıları, göçerlerin korkulu rüyası Yakışıklılığı tescillenen futbolcu Rurik Gislason'ın itirafı şaşırttı! Bir maçla spermlerine talep yağdı