Son Dakika Haberleri: Kadınlar Neden Dekolte Giyer?

Kadınlar Neden Dekolte Giyer?

8 yıl önce

1
ABD'li klinik psikolog Dr Jennifer Baumgartner kadınların içlerinde gizlenen arzu ve ihtirasların giydikleri kıyafetlerle ortaya çıktığını yeni kitabında okuyucularıyla paylaştı.
2
Dr. Baumgartner'a göre günlük kıyafetlerinde göğüs dekoltesini tercih eden kadınlar hayatlarında onları kontrol edecek bir güç arayışı içinde oluyor.
3
Dr. Baumgartner kıyafetlerini gereğinden fazla takıyla süsleyen kadınların özgüven eksikliği olduğunu söylerken taktıkları mücevherlerle etrafı büyülemeye çalışanların genellikle maddi sıkıntısı olduğunun altını çizdi.
4
Dr. Baumgartner kıyafetlerle duygular arasındaki ilişkiyi şu sözlerle anlattı:
5
"Giydiklerimiz iç dünyamızda olan her şeyi dış dünyaya yansıtan bir ayna gibidir."
6
"Duygularınız ve düşünceleriniz yatak odanızdaki dolabınızda üst üste sıralanmış olarak sizi bekler."
7
"Tek yapmanız gereken hissettiklerinizi seçtiğiniz kıyafetle üzerinize giymektir.”
8
Dr. Baumgartner'a göre ofiste gömlek düğmelerini boynuna kadar ilikleyen kadınlar patronlarına “Dişiliğin ön plana alınması zayıflığın göstergesidir” mesajını veriyor.
9
Kitapta yer alan bir diğer örnekte de genç ve yaşlı kadınlar karşılaştırılıyor.
10
Çok kısa bir etekle dışarı çıkan bir genç kız insanların dikkatini çekme isteği içindeyken benzer bir kıyafetle sokağa çıkan yaşlıca bir kadın yaşını inkar etme eğilimi içinde.Haber Yayın Tarihi: 27.03.2012 11:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Savaşçı'nın Teğmen Çiğdem'i, gerçekte bambaşka biri! Instagram pozları mest etti Canlı yayında mesajı ifşa olmuştu! Acun Ilıcalı'nın, Şeyma Subaşı ile ilişkisi nasıl başladı Küçük bir ben tanesi deyip geçmeyin! Sırtından koca parçayı götürdü Fırıncı babasının izinden gitti! İşte MasterChef'in renkli yarışmacısı Rıfat Yurttaş İnternetten sipariş verdiği batarya çalışmayınca içini açtı! Çıkanlar şoke etti