Kadınlarda Akıntı Sorunları - Son Dakika

Kadınlarda Akıntı Sorunları

11.04.2014 18:17

Kadınlarda meydana gelen akıntıların nedenleri.

1
Vajinal enfeksiyon haricinde de bir çok kadın hastalığı vaginal akıntı yapabilir. Vajinal bölgede kullanılan kokular, alerjiye neden olan pedler, tamponlar veya prezervatif gibi yabancı maddeler vajinada tahriş yaparak akıntıya neden olabilir.
2
En sık karşılaşılan akıntı sebebi bakteriel vaginozistir. Gardnerella vaginalis denen mikrobik ajanın vagina içersinde aşırı çoğalması sonucu oluşmaktadır. Bol miktarda beyaz-gri hafif sarımsı vaginal akıntı vardır.

3
Akıntıya neden olan bu bakteride,özellikle akıntının kötü kokusu belirgindir. Kötü koku cinsel ilişki sırasında artmaktadır. Tedavisinde antibakteriyel ilaçlar kullanılmaktadır.

4
Vajinada mantar enfeksiyonu kaşıntı ve kötü kokulu bir akıntı yapmaktadır. Sıklıkla vajinadaki enfeksiyona vulva da katılmaktadır. Bunun sonucu vulva cildinde kızarıklık, şişlikler deri yanmaları ve ödem meydana gelmektedir.

5
Vajinal akıntı beyaz süt kesiği şeklindedir ve vagina duvarına yapışır. Antibiyotik kullanımım sonrasında, gebelikte ve şeker hastalarında daha sık görülmektedir.

6
İltihaplı akıntı tedavisi sırasında anti-mantar ilaçları kullanılır.
7
Richomonas vaginalis de diğer bir vaginal enfeksiyon nedenidir. Cinsel ilişki ile bulaşan bir mikro-organizmadır. Çok bol miktarda yeşilimsi akıntı yapmaktadır.

8
Cinsel İlişki sırasında bulaşan bu yoğun akıntı; vajina ve vulvada yanma hissi ve kaşıntı yapar. Tedavisinin eşle birlikte yapılması gerekmektedir.

9
Vaginanın iltihabına mantar (vajinit) denmektedir. En önemli belirtisi artmış vaginal akıntıdır. Mantar akıntısının, normal vajinal akıntıdan farklı bazı özellikleri vardır.

10
İltihaba bağlı olan akıntının miktarı fazladır. Kötü kokulu olabilir. Sıklıkla daha koyu bir akıntıdır. Süt kesiği kıvamında olabildiği gibi bazen bol sarı yeşil renkte bir akıntı olabilir.

11
Üreme çağındaki kadınlarda normal olarak bir miktar vajinal akıntı vardır. Kadınlık hormonlarının etkisi nedeniyle rahim ağzındaki servikal bezlerden sümüksü kaygan bir sıvı salgılanır.

12
Bazı kadınlarda ise akıntı daha fazla olur. Her ne kadar aşırı miktarda olabilse de, görülen bu akıntılar renksiz, kokusuzdur, kaşıntı ve tahriş yapmaz.

13
Bilindiği gibi bu sıvı cinsel ilişkide kayganlaştırıcı etkisi ile olması gereken bir durumdur.

14
Bu akıntı menopoza giren kadınlarda durduğu için vaginal kuruluk ortaya çıkmaktadır.

Son Dakika Kadınlarda Akıntı Sorunları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı