Kadınlarda Cinsel İsteksizlik - Son Dakika

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

11.04.2014 18:15

Toplumsal baskılar ve tabular nedeniyle cinsel problemleri olan kişiler zamanında hekime başvurmuyor.

1
Çiftler, cinsel fonksiyon bozukluklarını herhangi bir hastalık olarak görüp, hekime başvurmalıdırlar.
2
Erkeklik hormonu testestoronun eksikliği kadınlarda cinsel isteksizliğe ve uyarılma güçlüğüne yol açar.
3
Halk arasında tam karşılığı olmasa da "frijidite" veya "cinsel soğukluk" olarak da adlandırılmaktadır. Halk arasında cinsel soğuk olan kadınlar "frijit" olarak adlandırılmaktadır.

4
Cinsel İsteğin olması çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunlar: Biyolojik içgüdü, özgüven, cinsellikle ilgili önceki deneyimlerin olumlu olması, bir ilişkinin olması gibi. Bu alanların herhangi birinde sorun olması cinsel isteğin azalması ile sonuçlanabilir.
5
Cinsel arzu işitsel, görsel, kokusal, dokunsal, tatsal algılar sonucunda uyarılabilir. Aslında bedeni sağlıklı olan ve herhangi bir hormonal problemi olmayan her insanda cinsel istek ve arzular bulunmaktadır.

6
Cinsel isteksizlik, görülme şekli açısından iki şekildedir; 1-Primer Cinsel İsteksizlik: Cinsel istek durumunun ergenlik döneminden itibaren olmaması.

7
Cinsel isteğin az olması kadınlarda cinsellikle ilgili en yaygın şikayetlerdendir. Cinsel isteksizlik toplumun % 20'sinde görülen bir cinsel işlev problemidir.
8
Cinsel istek, sadece psikolojik bir durum gibi görünse de sıklıkla hormonal dengesizlik ya da tedavi gibi fiziksel durumlardan da etkilenmektedir.
9
2- Sekonder Cinsel İsteksizlik: Önceden cinsel istek sorunu olmayan bir kişide daha sonra ortaya çıkan cinsel istek sorunu şeklindedir.
10
Bazen de cinsel istek azlığı kişilerde yoğun iş hayatı, stres gibi nedenlere bağlı olarak "dönemsel" olarak da görülebilmektedir.

Son Dakika Kadınlarda Cinsel İsteksizlik - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hadise ve Reza Zarrab'ın ilişkisini Ebru Gündeş'e söylediği iddia edilen falcının kim olduğu ortaya çıktı Deren Talu'nun bikinili pozu sosyal medyayı karıştırdı! Takipçileri tek bir şeyi hatırlattı Dubai, balkonda çırılçıplak poz veren modellerin gözünün yaşına bakmadı Süt annesini görenler şaşırıyor! Bu kuzu acıkınca annesinin yanına koşmuyor Gıdı ve göz kapağı estetiği olan Yeliz Yeşilmen hastane yatağından paylaştı! Bir detay dikkat çekti