Kadınlarda Cinsel İsteksizlik - Son Dakika

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

6 yıl önce

Toplumsal baskılar ve tabular nedeniyle cinsel problemleri olan kişiler zamanında hekime başvurmuyor.

1
Çiftler, cinsel fonksiyon bozukluklarını herhangi bir hastalık olarak görüp, hekime başvurmalıdırlar.
2
Erkeklik hormonu testestoronun eksikliği kadınlarda cinsel isteksizliğe ve uyarılma güçlüğüne yol açar.
3
Halk arasında tam karşılığı olmasa da "frijidite" veya "cinsel soğukluk" olarak da adlandırılmaktadır. Halk arasında cinsel soğuk olan kadınlar "frijit" olarak adlandırılmaktadır.

4
Cinsel İsteğin olması çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunlar: Biyolojik içgüdü, özgüven, cinsellikle ilgili önceki deneyimlerin olumlu olması, bir ilişkinin olması gibi. Bu alanların herhangi birinde sorun olması cinsel isteğin azalması ile sonuçlanabilir.
5
Cinsel arzu işitsel, görsel, kokusal, dokunsal, tatsal algılar sonucunda uyarılabilir. Aslında bedeni sağlıklı olan ve herhangi bir hormonal problemi olmayan her insanda cinsel istek ve arzular bulunmaktadır.

6
Cinsel isteksizlik, görülme şekli açısından iki şekildedir; 1-Primer Cinsel İsteksizlik: Cinsel istek durumunun ergenlik döneminden itibaren olmaması.


7
Cinsel isteğin az olması kadınlarda cinsellikle ilgili en yaygın şikayetlerdendir. Cinsel isteksizlik toplumun % 20'sinde görülen bir cinsel işlev problemidir.
8
Cinsel istek, sadece psikolojik bir durum gibi görünse de sıklıkla hormonal dengesizlik ya da tedavi gibi fiziksel durumlardan da etkilenmektedir.
9
2- Sekonder Cinsel İsteksizlik: Önceden cinsel istek sorunu olmayan bir kişide daha sonra ortaya çıkan cinsel istek sorunu şeklindedir.
10
Bazen de cinsel istek azlığı kişilerde yoğun iş hayatı, stres gibi nedenlere bağlı olarak "dönemsel" olarak da görülebilmektedir.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Miss Bum Bum yıldızı Suzy Cortez, internette yaptığı +18 şovlarla zengin oldu! Aylık kazancı dudak uçuklatıyor Selena Gomez'den, eski sevgilisi Justin Bieber hakkında olay itiraf: İlişki boyunca tacize uğradım! İşte Benim Stilim'in Bahar Candan'ı, estetikten nasibini aldı! Yüzünü gören gözlerine inanamıyor 16 yaşındaki YouTuber, milyon dolarlık malikane satın aldı! Günlük kazancı dudak uçuklatıyor Koala, yılan, kedi ne bulsalar yiyorlar! İşte katil hastalık koronavirüsün yayıldığı pazardan kareler

Son Dakika Haberleri