Kadınların Yaptığı En Büyük 5 Sağlık Hatası! - Son Dakika

Kadınların Yaptığı En Büyük 5 Sağlık Hatası!

08.09.2011 11:58

1
Kadınların yaptığı en büyük 5 sağlık hatası ve asla göz ardı etmemeniz gereken tehlikeli uyarı işaretlerini gözden geçirelim.

2
Yorgunluğu Göz Ardı Etme: Dengesiz beslenme, egzersiz yapmama veya sigara içme gibi bütün yaşam tarzı seçimleri kalbin gücünü azaltır, bu da vücudun geri kalanına kan akışının zorlaşmasına neden olur.
3
Amerika'daki Ulusal Sağlık Enstitüsü'nde (NIH) yapılan bir araştırmaya göre kadınların genellikle bir kalp krizi öncesi 1 ay veya daha fazla süre boyunca yeni veya farklı belirtiler yaşadığını gösterdi.
4
Alışılmadık şekilde yorgun uyanıyorsanız, günü bitirmeye zorlanıyorsanız veya uykuya dalmada güçlük çekiyorsanız doktorunuza başvurun.
5
Açıklanamayan Kilo Alımını Göz Ardı Etme: Bu durum meme kanseri ile ilgili ciddi bir uyarı işareti olabilir. Meme kanseri hücreleri yayıldığında karın duvarına yerleşebilir ve sıvı birikmesine ve göbeğin genişlemesine neden olan kimyasallar salgılayabilir.

6
İstenmeden alınan kilolar kolon, yumurtalık veya rahim kanseri gibi diğer kanser türlerinin işareti olabilir.
7
Beslenme tarzınızı veya egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirmediğiniz halde karın çevrenizde genişleme gözlemliyorsanız tıbbi tetkikler için doktorunuza başvurun ve karnınızın sıvı birikmesine karşı kontrol edilmesini talep edin.
8
Sık İdrara Çıkma Durumunu Göz Ardı Etme: Sürekli idrara çıkma ihtiyacı duyuyorsanız, bu diyabetin habercisi olabilir. Sık idrara çıkma, yüksek kan şekeri seviyesi nedeniyle tanı konulmamış diyabette görülür.
9
Bütün İlaçların Sabah Alınması: Yüksek kan basıncı veya hipertansiyon, birçok insanın çok geç olana kadar fark etmedikleri bir hastalıktır ve sessiz katil olarak kabul edilir.
10
Yüksek tansiyon teşhisi konulan milyonlarca Amerikalı'nın çoğunun tedavisine Anjiyotensin dönüştürücü enzim (ACE) inhibitörleri verilir. ACE inhibitörleri kan damarlarını genişletip veya açıp kalbinizin pompaladığı kan miktarını arttırarak akabinde kan basıncının azalmasına neden olur.

11
Vücudun biyoritmine dayanarak yapılan yeni araştırmalarda ACE inhibitörlerinin sabah kullanıldığında daha az etkili olabilecekleri saptandı. ACE inhibitörlerini sabah alıyorsanız, akşam alma konusunda doktorunuza başvurun.

12
Koku Alma Duyusu Kaybını Göz Ardı Etme: Her 70 saniyede bir kişiye Alzheimer teşhisi konuyor. Yapabileceğiniz en büyük hata, yaşla alakalı olduğunu varsayarak hafıza kaybını dikkate almamaktır.
13
Alzheimer hastalığında amiloid plaklar ve nörofibriler yumaklar nöronlarla (sinir hücreleri) sinapslar arasındaki bağlantıyı yok ederek anıların tamamen yok olmasına neden olur.
14
Alzheimer hastalığından etkilenen beyindeki ilk bölgelerden biri, koku duyunuzdan sorumlu bölümdür.

YORUMLAR
500

Son Dakika Kadınların Yaptığı En Büyük 5 Sağlık Hatası! - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş