'Kadir de Kimmiş' Demişti: Türkiye Güzeli Harika Değirmenci Şimdi Ne Yapıyor? - Son Dakika

'Kadir de Kimmiş' Demişti: Türkiye Güzeli Harika Değirmenci Şimdi Ne Yapıyor?

3 yıl önce

1975 Türkiye Güzeli olan Harika Değirmenci dönemin en yakışıklı iki jönü Kadir İnanır ve Tarık Akan'la başrolü paylaşmıştı. Kadir İnanır'la başrollerini paylaştığı Fırtına filminde ikilinin yakınlaştığı hatta aşk yaşadığı iddia edilmiş, Değirmenci ise bu iddiaları ilginç bir yöntemle yalanlamıştı... İşte güzelliğiyle bir döneme damga vuran Harika Değirmenci hakkında bilinmeyenler...

1
Başrol oynadığı filmin ismi müstehcen bulunmuştu, Kadir İnanır'la aşk iddialarını ilginç bir yöntemle yalanlamıştı... Bir döneme damga vuran Türkiye Güzeli Harika Değirmenci Tarık Akan ve Kadir İnanır'la başrollerini paylaştığı iki filmin ardından ortadan kayboldu.

2
1953 yılında doğan Değirmenci 22 yaşında Türkiye güzeli seçildi. Ebru Deniz ismiyle yarışmaya katılan Harika Değirmenci tacın kendisine verilmesinin ardından kendi ismini kullanmak istedi.

3
Güzelliğiyle dikkat çeken Değirmenci dönemin modasına uyarak sinema filmi setlerine adım attı. Değirmenci, filmlerin yanı sıra albüm de çıkardı. Demet Akalın gibi modellikten şarkıcılığa geçiş yapanlar arasında ilk isimlerden biri de Değirmenci oldu...

4
1976 yapımı Safa Onal filmi olan 'Aşk Dediğin Laf Değildir'de Tarık Akan'la kamera karşısına geçti Harika Değirmenci...

5
Filmin yönetmeni Safa Onal Harika Değirmenci'nin oynadığı 'Aşk Dediğin Laf Değildir' filmiyle ilgili şu itirafta bulunmuştu: “Negatifin bitmesi, dijitalin gelmesi, cep telefonuyla film çekilir hale gelmesi bu işi çok ucuzlattı. Biz bu işin en ağır çilesini çektik. Bir de başımızda sansür belası vardı. ‘Halk Plajı' diye film yaptım. Tarık Akan ile Harika Değirmenci oynamıştı. Sansürde ‘Halk Plajı' adı geri çevrildi. Halk, sosyalist; plaj, müstehcen bulundu! Adını ‘Aşk Dediğin Laf Değildir'e çevirdik."

6
Bu filmin ardından yıldızı daha da parlayan Değirmenci o ilginç açıklamasına neden olacak olan film 'Fırtına'nın çekimlerine başlamıştı bile.

7
1977 yapımı Nejat Saydam'ın yönettiği Türk-İran ortak yapımı filmde, Kadir inanır, Harika Değirmenci, Beyk Imanverdi, Güliz Engene, Ekrem Dümer, Diler Saraç, Ertuğrul Bilda, Osman Alyanak, Nezihe Güler, Cevdet Arıkan, Memduh Ünsal ve Seyfetin Karaday filmin oyuncu kadrosunda yer almıştı.

8
Zamanının 'Barbie Bebeği' olarak anılan Figen Erman yıllar sonra verdiği bir röportajında 'Fırtına' filmi için önce kendisine teklif gittiğini ancak teklifi kabul etmediğini şöyle anlatmıştı: "O zaman flört ettiğim, sonradan eşim olan Ünver Oral'dan izin çıkmadı. Ben de teklifleri reddetim. Bir filmde de Kadir İnanır ile başrol oynayacaktım. Yine Ünver Oral yüzünden rolü Harika Değirmenci'ye vermişlerdi."

9
İşte bu filmin çekimleri sırasında Değirmenci ve İnanır'ın aşk yaşadığı iddiaları magazin kulislerinde konuşulmaya başlamıştı. Harika Değirmenci'yi arayan bir muhabir aşk dedikodularıyla ilgili onunla konuşmak istedi ve güzel oyuncu bu teklifi kabul etti. İşte bu haber magazin dünyasının en ilginç haberlerinden biri olmaya aday olacaktı...

10
İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü'nde gerçekleşen röportajı dönemin muhabiri şöyle anlatıyor: İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü'ndeydk. "Harika Değirmenci nerede acaba?" diye sordum. Garson eliyle ileriyi işaret etti.

11
Güzel vücutlu bir kadın yanında orta yaşın üzerinde bir erkekle güneşleniyordu. Yanlarına geldiğimde ikisi de gülüyordu"

12
Harika Değirmenci'nin yanındaki bu erkeğin dönemin 'De-De Giyim'in sahibi Zeki Dedehayır olduğunu belirten muhabir, Değirmenci'nin aşk iddialarını uygulamalı olarak reddettiğini ifade ediyor. Değirmenci konu ile ilgili olarak şöyle açıklama yapmış:

13
"Kadir de kimmiş? Sanıyorum bunlar Kadir İnanır'ın reklamından başka bir şey değil. Film çekimi sırasında işim olmadığı her an Zeki yanımdaydı. Geçen yıl Tarık Akan'la film çevirdiğim günlerde bu tür dedikodular dolaşmıştı. Beş yıldır beraber olduğum ve sevdiğim erkeğe ihanet etmedim ve böyle bir şeye de niyetim yok."

14
Harika Değirmenci ve Zeki Dedehayır 1980 yılında aşklarını evlilikle taçlandırmış, Değirmenci ise müzik ve sinema hayatını bırakmıştı. 1987 yılında ise çiftin boşandığı haberleri magazin basınında yer aldı.

15
Daha sonra tekrar evlilik yapan Değirmenci ekranlardan uzak sade hayatına devam ediyor.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kim Milyoner Olmak İster'de koronavirüsten dolayı joker değişikliği yapıldı Beşiktaş'ın cesur yengesi Türkiye'ye övgü yağdırdı Selena Gomez'den canlı yayında hayranlarını şoke eden itiraf: Bipolar olduğumu öğrendim İşte, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayacak ünlüler Köpek eti satan restoran sahibinden kan donduran itiraflar: Yavru köpekleri alıp servis ediyoruz