Kafası Olmadan 2 Yıl Yaşadı - Son Dakika

Kafası Olmadan 2 Yıl Yaşadı

7 yıl önce

Mucize horozun şaşırtan hikayesi

1
1945'de Colorado'da Mike adlı bir horoz, kafası kesilmesine rağmen 18 ay daha yaşamını sürdürmüştür.
2
Lloyd Olsen adlı bir çiftçi, kaynanası için kızartmak amaçlı olarak horozun kafasını kesmiş, fakat horoz buna rağmen ayağa kalkıp normal yaşam fonksiyonlarını sürdürmüştür.
3
Horozun bir hafta boyunca kafasız haliyle yaşamına devam ettiğini gören Olsen, hayvanı bilimadamları tarafından incelenmek üzere üniversiteye götürmüştür.
4
İncelemeler sonucunda, baltanın hayvanın şahdamarına isabet etmediği ve bir pıhtının kanamayı ve dolayısıyla ölümü engellediği, ayrıca normal fonksiyonların yerine getirilmesi için gerekli olan beyin sapının zarar görmediği anlaşılmıştır.

5
Olsen Mike'ı besinler açıkta olan yemek borusuna girecek şekilde bir damlalıkla beslemiştir.
6
Mike kafası olmadan bir buçuk sene yaşamış ve ünlü bir horoz olarak ölmüştür. Bugün dahi anısına festivaller düzenlenmektedir.
7

Haber Yayın Tarihi: 08.05.2013 12:08 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı! 2 yaşındaki kızını küvette boğarak öldüren cani anneye 18 yıl hapis cezası