Ziyaretçilerin nefesi kesildi! Kafesteki aslana elini uzatan bakıcı parmağından oldu - Son Dakika

Ziyaretçilerin nefesi kesildi! Kafesteki aslana elini uzatan bakıcı parmağından oldu

25.05.2022 15:18

Hayvanat bahçeleri insanlara vahşi hayvanları yakından görme imkanı verse de bazı kişilerin aşırı merakı faciayla sonuçlanabiliyor. Geçen hafta Jamaika'da bulunan bir hayvanat bahçesindeki bakıcı, elini aslana doğru uzatınca aslan adamın parmaklarını kopardı. Öte yandan buna benzer korkunç olaylar geçmişte de yaşandı. İşte şu ana kadar yaşanmış en korkunç hayvan saldırıları.

1
2016 yılının Temmuz ayında bir kadın Çin'in başkenti Pekin'de bulunan bir hayvanat bahçesi ziyareti sırasında arabasına binmek üzereyken kaplan saldırısı sonrası öldü. Annesi kendisini kurtarmak isterken ikinci bir kaplan da annesine saldırıp kadını öldürdü.

2
2010 yılında Dawn Brancheau isimli kadın, balina ile gösteri yaptığı sırada kendisini suyun içine çeken balina tarafından boğularak öldürüldü.
3
21 yaşındaki Torres Ibarra isimli kadın Şile'de safaride olduğu sırada kaplan saldırısı sonucu hayatını kaybetti.
4
2016 yılında Amerika'nın Cincinnati şehrinde bir bebek gorilin olduğu bölgeye düştü. Goril bebeği tutup suya doğru çektiği sırada hayvanat bahçesi görevlisi 17 yaşındaki gorili ateş ederek öldürdükten sonra bebek kurtarıldı.
5
2009 yılında Berlin'de bulunan bir hayvanat bahçesinde bir kadın beyaz ayıya yaklaştı. Ayının saldırısı sonucu ağır yaralanan kadını 6 hayvanat bahçesi görevlisi büyük çabalar sonucu kurtarmayı başardı.
6
2009 yılında İsviçre'de bir ziyaretçi gittiği hayvanat bahçesinde ayının tutulduğu yere girdi. Ayının saldırısına uğrayan adam ölümden döndü.
7
2017 yılında Rusya'da bir hayvanat bahçesi görevlisi, yaklaştığı kaplanın saldırısına uğradı. Bakıcı saldırı sonucu ağır yaralandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ziyaretçilerin nefesi kesildi! Kafesteki aslana elini uzatan bakıcı parmağından oldu - Son Dakika


Advertisement