Kahvaltı Gevreğinde Kanser Tehlikesi! - Son Dakika

Kahvaltı Gevreğinde Kanser Tehlikesi!

04.07.2018 08:49

İngiltere'de Gıda Denetim Kurulu'nun yaptığı araştırmalara göre kahvaltı gevreği içinde yer alan ‘akrilamid' isimli madde kansere yol açıyor. Kahvaltı gevreği dışında farklı besin türlerinde de yer alan bu maddenin etkileri neler, gelin birlikte göz atalım.

1
Sabahları kahvaltı yerine mısır gevreği tercih edenlerdenseniz sizler için kötü bir haberimiz var. Yapılan araştırmalar mısır gevreği içinde yer alan maddenin kanser riski taşıdığını ortaya koyuyor. Uzak durulması gereken besin türleri neler, göz atmadan geçmeyin.

2
Kanser tehlikesi saçıyor!
Kanser tehlikesi saçıyor!

İngiltere'de Gıda Denetim Kurulu tarafından yapılan araştırmalara göre mısır gevreği içinde yer alan ‘akrilamid' isimli madde kanser tehlikesi saçıyor.

3
Sadece mısır gevreğinde bulunmuyor
Sadece mısır gevreğinde bulunmuyor

Tümör riski taşıyan ‘akrilamid' isimli madde mısır gevreğinin yanı sıra patates cipsleri ve bebek mamalarının da içinde fazlaca bulunuyor. Kurul tarafından uyarıla göre ailelerin çocuklarına altın renginde daha koyu renkte bir besin vermemesi öneriliyor.

Son Dakika Kahvaltı Gevreğinde Kanser Tehlikesi! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti