Kahvaltının Vazgeçilmezi Peynir Kanser Hücrelerini Öldürüyor - Son Dakika

Kahvaltının Vazgeçilmezi Peynir Kanser Hücrelerini Öldürüyor

25.10.2017 08:50

Michigan Üniversitesinde bir grup araştırmacının yaptığı çalışmalar sonucu süt ürünlerinin kansere karşı savaş açtığı gözlemlendi. İşte peynirin kanser hücreleri üzerindeki etkisi…

1
Peynirin ağız sağlığı için ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Yapılan çalışmalar ve deney sonuçlarında peynirin içerisinde var olan ve doğal olan nisin maddesi, ağız ve diş sağlığına önemli faydalar sağlıyor. Fakat araştırmacılar çeşitli gıdaların bu etkisini denerken 0,25 - 37,4 mg miktarında nisin kullanmışlardı. Söz konusu yeni çalışmada ise nisin ayrıştırılmış ve saflaştırılmış ve milkshake formunda 800 mg olarak boyun tümörü olan farelere verilmiş.

2
Sadece 9 hafta sonra nisin tedavisi kanser hücrelerinin %70-80'ini öldürmüş. Araştırmacılar nisinin aynı zamanda antibiyotiğe dirençli, ölümcül enfeksiyonlara neden olabilen MRSA bakterileriyle de savaştığını bulmuşlardır.

3
Peynirin içerisinde var olan Nisin, gıda koruyucu bir madde olmasının çok ötesine geçti. Mevcut bulgular ve diğer yayınlanmış veriler nisinin antibiyotiğe dirençli enfeksiyonları, periyodontal hastalıkları ve kanserleri tedavi etme potansiyelinin olduğunu destekliyor" şeklinde belirtmiş.

4
Yapılan tüm bu araştırmalar sonucunda da peynirde bulunan bileşenlerin 30 çeşit kanserle savaşabildiği söyleniyor.

Son Dakika Kahvaltının Vazgeçilmezi Peynir Kanser Hücrelerini Öldürüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Model Kanika Batra, erkek arkadaşlarını aldattığını ve pişman olmadığını itiraf etti Dekoltesi ayrı beline taktığı kemeri ayrı olay! Tiktoker kırmızı halıda pek cesurdu Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı
Advertisement