Kahvehanede trajikomik koronavirüs tedbiri: Maske ve eldivenle okey oynadılar - Son Dakika

Kahvehanede trajikomik koronavirüs tedbiri: Maske ve eldivenle okey oynadılar

13.03.2020 12:31

Koronavirüs salgını sebebiyle ülkemizde ve tüm dünyada önlemler alınmaya devam ediyor. Bu önlemler arasındaki en dikkat çeken detay ise Bursa'dan geldi. Vatandaşlar kahvehanede maske ve eldiven takarak okey oynadı.

1
Koronavirüs sebebiyle tüm dünyada panik yaşanırken, Türkiye'de de farklı önlemler alınmaya devam ediliyor. Bursa'da bir kahvehanede vatandaşlar maske taktı, eldiven giyip okey oynadı.

2
Bursa'nın İznik ilçesinde kahvehanede okey oynayan vatandaşlar, ıstaka ve okey taşlarına dokunmamak için eldiven giydi. Hava ile temas etmemek için de maske taktılar. Ortaya ilginç görüntüler çıktı.
3
Yalova'da da bir kahvehane corona virüse karşı örnek bir uygulamayı hayata geçirdi. Kahvehane işletmecisi, okey, tavla ve kağıt oyunlarının eldiven kullanmadan oynanmasına izin vermiyor.
4
Müşterilerine oyun oynayacakları zaman eldiven dağıtan Umut Onar adlı işletmeci, kahvehanesine gelen müşterilerin kullandıkları oyun malzemelerini kolonya ile sık sık dezenfekte ediyor.
5
Toplumsal sağlığa önem verilmesi gerektiğini dile getiren işletmeci, "Ülkemizde corona virüsü tehdidi ile karşı karşıyayız. Bu virüsün yayılmasına ve bulaşmasına engel olmak için böyle bir uygulamayı hayata geçirdik.
6
Müşterilerimiz de bu uygulamaya son derece sıcak baktılar. Bence bu uygulama ülkemize de örnek olmalı. Ayrıca oyun aletlerini de dezenfekte ediyoruz. Halk sağlığı bizim için çok mühim" diye konuştu.
7
Müşteriler de uygulamayı yerinde bulduklarını belirterek, "Biz bu uygulamayı çok yerinde buluyoruz."

8
"Halkımızın hatta yaşlı kesimin çoğu kahvehanelerde vakit geçiriyor. Bence oyun oynarken de bu uygulamanın yapılması iyi olmuş. Virüs zaten ağırlıklı olarak temas ile bulaşıyor. Bu oyun aletlerine her gün birçok farklı insan dokunuyor" dediler.

9
İşte Türkiye'den koronavirüs manzaraları...
İşte Türkiyeden koronavirüs manzaraları...
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Kahvehanede trajikomik koronavirüs tedbiri: Maske ve eldivenle okey oynadılar - Son Dakika


YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement