Kalıcı Dövmelerde Kanser Riski - Son Dakika

Kalıcı Dövmelerde Kanser Riski

11.04.2014 18:15

Dövme yaptırmaktan daha acı veren bir hadise var ki o da sildirme işlemleri o yüzden siz yaptırmadan önce birde işin sağlık boyutuna bir göz atın.

1
Dövmelerin silinmesi isteğiyle uygulanan cerrahi uygulamalarından bir yöntemde cerrahi olarak derinin kesilmesiyle olur veya dermabrazyon denilen dövmenin bulunduğu deri bölgesinin traşlanması işlemidir. Bu işlem cilt üzerinde büyük yaralara neden olur.
2
Dövme mevzusu ciddi bir iş o yüzden tıbbi boyutunuda önemsemek gerekiyor. Dövme hakkında sağlık açısından merak ettiklerinizi mutaka bir uzmana danışın.
3
Dövmede kanser ihtimali var mıdır? Yara izlerini kapatabilir miyiz? Kimler dövme yaptıramaz gibi soruları Dermatologlar tarafından incelenen konulardır.
4
Öncelikle dövme yaptırmaktan daha acı veren bir hadise var ki o da sildirme işlemleri o yüzden siz yaptırmadan önce birde işin sağlık boyutuna bir göz atın.
5
Aids, Hepatit C, Hepatit B gibi bulaşıcı viral enfeksiyonlarin dövme yapılırken bulaşma riski vardır. Bu yüzden dövme yapılan yerlerde hijyen çok önemlidir.
6
Dövme silme işlemi lazerle gerçekleştirilir. Derinin altındaki boyaları emen hücrelerin tahrip edilmesine dayanır.
7
Dövme yapımı sırasında tahribata uğrayan dokular iltihabı reaksiyonlar gösterir. Yeterli hijyen sağlanmadığında ciddi cilt sorunlarına neden olur.
8
Çocuk yaşlarda yaptırılan kalıcı dövmeler, ilerde cilt kanserine neden olmaktadır.

Son Dakika Kalıcı Dövmelerde Kanser Riski - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor