Kalıcı Dövmelerde Kanser Riski - Son Dakika

Kalıcı Dövmelerde Kanser Riski

6 yıl önce

Dövme yaptırmaktan daha acı veren bir hadise var ki o da sildirme işlemleri o yüzden siz yaptırmadan önce birde işin sağlık boyutuna bir göz atın.

1
Dövmelerin silinmesi isteğiyle uygulanan cerrahi uygulamalarından bir yöntemde cerrahi olarak derinin kesilmesiyle olur veya dermabrazyon denilen dövmenin bulunduğu deri bölgesinin traşlanması işlemidir. Bu işlem cilt üzerinde büyük yaralara neden olur.
2
Dövme mevzusu ciddi bir iş o yüzden tıbbi boyutunuda önemsemek gerekiyor. Dövme hakkında sağlık açısından merak ettiklerinizi mutaka bir uzmana danışın.
3
Dövmede kanser ihtimali var mıdır? Yara izlerini kapatabilir miyiz? Kimler dövme yaptıramaz gibi soruları Dermatologlar tarafından incelenen konulardır.
4
Öncelikle dövme yaptırmaktan daha acı veren bir hadise var ki o da sildirme işlemleri o yüzden siz yaptırmadan önce birde işin sağlık boyutuna bir göz atın.
5
Aids, Hepatit C, Hepatit B gibi bulaşıcı viral enfeksiyonlarin dövme yapılırken bulaşma riski vardır. Bu yüzden dövme yapılan yerlerde hijyen çok önemlidir.
6
Dövme silme işlemi lazerle gerçekleştirilir. Derinin altındaki boyaları emen hücrelerin tahrip edilmesine dayanır.
7
Dövme yapımı sırasında tahribata uğrayan dokular iltihabı reaksiyonlar gösterir. Yeterli hijyen sağlanmadığında ciddi cilt sorunlarına neden olur.
8
Çocuk yaşlarda yaptırılan kalıcı dövmeler, ilerde cilt kanserine neden olmaktadır.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri