Kalıcı Saç Düzleştirme İşlemi Nasıl Yapılıyor? - Son Dakika

Kalıcı Saç Düzleştirme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

6 yıl önce

Her gün fön çektirmekten sıkılanlardansanız işte size aylar boyu bozulmayan fönün sırrı.

1
Düzleştirilen saça 'Sabitleyici Süt' sürülerek beklenir. Sabitleyici üründen sonra saç durulanır ve son bakım yapılır. Bu işlemden sonra fırça kullanmadan fön ile kurutulur.
2
3 gün boyunca saç yıkanmamalı, saçında klips ya da toka kulanılmamalıdır.

Yapılan tüm işlemlerden sonra denizden, havuzdan, banyodan çıkıldığında saçlarınız yine dümdüz fön çekilmiş gibi durur. İstenildiği zaman maşa yapılabilir ya da dalgalı olarak da kullanılabilir.

3
Her gün fön çektirmekten sıkılanlardansanız işte size aylar boyu bozulmayan fönün sırrı.
4
Birçok saç tasarım merkezi tarafından uygulanan kalıcı saç düzleştirme işlemiyle saçlarınız 8 ay boyunca yeni fönlü gibi düz ve parlak gözüyor. Uygulamanın sağlığa zararı olmadığı belirtiyor.
5
Saç düzleştirme işlemi nasıl yapılıyor?

6
Öncelikle saç analizi yapılarak saçın durumu kontrol edilir.
7
Saça Koruyucu sprey sıkılır ve hafifçe taranır. Saçta yıpranmış kısımlar varsa ön bakım yapılır.
8
Saçın pul tabakasını açabilecek ürün saçın tamamına sürülür ve bekletilir. Saç yıkanarak ısıdan korumaya yardımcı bakım spreyi sıkılır.
9
Saçın her bir bölümü kağıt inceliğinde ayrılarak düzleştirici maşa ile düzleştirilir. Bu işlem saçın uzunluğuna göre gür olma durumuna göre yaklaşık 1-1,5 saat sürer.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri